Radi Vám pomôžeme:

+420 722 933 770

(9:00–15:00)

Menu
Môj košík : 0 ks: 0 €
AKCIA: Využite zľavový kód na 10% zľavu na všetko. Kód kupónu: JARO10. Platí do 3.4.2020 aj na zľavnené produkty.

Porovnanie značiek škrupinových kufrov

Pokiaľ ste si za svojho favorita vybrali práve škrupinový kufor, a teraz hľadáte, aká značka by spĺňala vaše požiadavky, odporúčame vám nasledujúci článok. V ňom sa posnažíme stručne vystihnúť charakteristiky spevnených kufrov vybratých značiek.

Jednoznačnou výhodou škrupinových kufrov je ich odolnosť. Sú vyrábané z pevných, a zároveň pružných materiálov, a preto sú oproti kufrom textilným odolnejšie voči pretrhnutiu, predraniu, deformácií, a teda aj lepšie chránia uložený náklad. Vodoodolný materiál taktiež padne vhod v daždi, ale aj v prípade, že sa inému cestujúcemu v batožine rozbije fľaška a jej obsah vytečie von. V neposlednom rade sa škrupinové kufre ľahšie čistia, či už je kufor špinavý od blata, alebo oleja.

Záchytné body pre výber kufraTitan Limit 4w M

Pre základnú orientáciu krátko pripomeňme niekoľko hľadisiek, ktoré je treba pri výbere kufra zvážiť. Dôležitá je samozrejme hmotnosť samotnej batožiny. Vďaka boomu odľahčených, avšak kvalitných materiálov si môžete zaobstarať spoľahlivý kufor, ktorého hmotnosť vám z váhových limitov leteckých spoločností ukrojí len malú časť. Pamätajte, že čím ľahší kufor si zaobstaráte, tým viac vecí v ňom uveziete, a na letisku tak nebudete musieť doplácať za kilá naviac. Na druhej strane sú ťažšie kufre obvykle odolnejšie. 

Zásadným parametrom sú tiež kolieska, a to v počte dvoch (2w) či štyroch (4w). Výhodou sú kolieska otočné o 360°, ktoré nájdete pri štvorkolieskových kufroch (4w). Kvôli zmene smeru tak nemusíte pretáčať celý kufor a hmotnosť je rovnomerne rozdelená medzi štyri body. Kolieska dvojkolieskových kufrov (2w) sú zase zapustené do kufra, takže sú lepšie chránené. Naviac bývajú väčšie, a tak jednoduchšie zvládnu nerovnosti na ceste a obtiažnejší terén.

Pre jednoduché presuny a prenášanie bývajú škrupinové kufre vybavené niekoľkými rúčkami (napríklad na bočnej a hornej časti). Samozrejmosťou je aj teleskopická rukoväť, vďaka ktorej môžete kufor viesť pohodlne za sebou či vedľa seba (v prípade otočných koliesok) a potom ich zase jednoduchým pohybom zasunúť späť, aby neprekážali.

March Ribbon L Brushed colors

Interiér kufra býva rozdelený do dvoch približne rovnako veľkých komôr a líšia sa predovšetkým umiestnením a počtom rôznych kapsičiek, vhodných na uloženie drobností. Niektoré škrupinové kufre obsahujú expandér, teda zips, ktorého rozopnutím môžete objem kufra zväčšiť o dodatočnú látku (až o 20 %).

Užitočný je tiež integrovaný TSA zámok, ktorý umožní kufor bezpečne uzamknúť a zároveň letiskovej kontrole prehliadnuť obsah, bez toho,  aby došlo k poškodeniu zámku. Čo sa týka materiálu, najkvalitnejšie kufre sú vyrábané zo 100% polykarbonátu (veľmi odolného) alebo z polypropylénu (obvykle o niečo ťažšieho, zato však výrazne pružnejšieho). Veľkostne potom najmenší z kufrov (označný písmenom S) spravidla zodpovedá rozmerom schváleným väčšinou leteckých spoločností pre prepravu príručnej batožiny.

Titan

Nemecká značka Titan sa pýši naozaj kvalitnou batožinou. Kufre Titan sú vyrábané z najkvalitnejších materiálov, sú vybavené odolnou konštrukciou, kvalitnými dvojitými kolieskami, TSA zámkami, prakticky riešeným interiérom a vynikajú jedinečným designom. Všetky produkty Titan majú predĺženú záruku tri roky.

Titan X2 Flash L

Medzi favoritov patrí model X2 Flash, ten je dostupný v krémových farbách s hladkou úpravou a je vhodný pre milovníkov luxusu. Pre vyznávačov striedmejšieho a napriek tomu originálneho dizajnu je navrhnutý sesterský kufor X2 Shark Skin s hrubou povrchovou úpravou. Všetky kufre X2 sú vyrobené z polykarbonátu a sú vybavené vysoko kvalitnými kolieskami Hinomoto, pogumovanými zipsami a štvormiestnymi TSA zámkami.

Medzi špičkové kufre patrí predovšetkým model Xenon, ktorý svojim kvalitným spracovaním a vysokou odolnosťou zaujme aj náročných cestovateľov. Je rovnako vyrobený z čistého polykarbonátu a vyniká hrubou povrchovou úpravou, ktorá je odolnejšia proti poškriabaniu. Pre nežnejšie povahy doporučujeme model Xenon Deluxe, ktorý je dostupný v módnych odtieňoch a svojim jednoduchým originálnym dizajnom s jemným povrchom sa priamo ponúka vypraviť sa na pokojnú dovolenku do luxusného hotela.

Exkluzívnými modely značky Titan sú kufre X-ray a X-ray Pro vyrobené z inovativneho plastu Senosan priamo v Německu. Vynikajú taktiež nadštandardnou interiérovou výbavou: každá komora je oddelená samostatnou zipsovou prepážkou s množstvom vreciek a obsahuje vlastné kompresné popruhy. X-ray majú lesklý povrch, X-ray Pro matný. X-Ray Pro je navyše vybaven revolučným zámkom so snímačom odtlačkov prstov.

A pokiaľ je štýl a elegancia vašou hlavnou doménou, určite vám padne do oka Titan Paradoxx, vyrobený z pružného polypropylénu a zdobený syntetickou kožou. Veľkosť M je naviac vybavená expandérom.

March

March Cosmopolitan M

Kufre holandského výrobcu March vynikajú podarenými dizajnami a päťročnou zárukou, ktorá odráža dôveru v ich produkty. Odľahčená konštrukcia, TSA zámky, ale aj hliníkové teleskopické rukoväti sú samozrejmosťou. Pri novších typoch škrupinových kufrov sa stretáme s dvojitými kolieskami, ktoré zaručujú veľmi tichý a stabilný chod.

Nájdete ich pri kufri Lotus, vyrobeného z makrolonu. Jedná sa o veľmi kvalitný druh polykarbonátu, ktorý vyniká vysokou odolnosťou proti poškriabaniu aj proti nadpriemerným či nízkym teplotám. To všetko z neho robí veľmi spoľahlivú batožinu na každú cestu. Pokiaľ radi vyberáte z mnohých farieb, doporučujeme Beau Monde, ktorý sa vyrába v piati farebných variantách. Okrem toho zaujme svojou nízkou hmotnosťou, pružným materiálom a moderným atraktívnym dizajnom.

Obľúbenými stálicami v našom sortimente sú aj štýlové kufre New Carat a Ribbon. Pri oboch modeloch môže prekvapiť tiež špeciálna vonkajšia úprava materiálu – tzv. „diamantová štruktúra“. V praxi znamená hrubý povrch, tvorený maličkými vystupujúcimi kosoštvorcami, takže sa kufor nekĺže a prípadné škriabance na ňom nie sú príliš viditeľné.

Vôbec najluxusnejšou radou značky Titan sú kufre Cosmopolitan. Ich prednosťou je okrem nízkej hmotnosti a prvotriednych koliesok hinomoto aj veľmi kvalitná škrupina, či už sa jedná o polykarbonátový model (s diamantovou povrchovou úpravou), alebo o špeciálnu edíciu z hladkého makrolonu, ktorá je vybavená mimoriadne tichými dvojitými kolieskami osadenými kovovými ložiskami.

Travelite

Travelite Colosso MTravelite je značkou, u ktorej si vyberiete odolnú batožinu za priaznivú cenu. Tento nemecký výrobca medzi svojimi škrupinovými kuframi ponúka hneď niekoľko podarených modelov. Väčšina obsahuje TSA zámok, líšia sa nielen dizajnom, ale aj predovšetkým použitým materiálom.

Pokiaľ hľadáte lacnejší dvojkolieskový škrupinový kufor, je pre vás tou pravou voľbou Vector. Ako jeden z mála škrupinových kufrov sa aj vo väčších veľkostiach (stredné a veľké) vyrába práve s dvoma kolieskami, ale v našej ponuke nájdete aj štvorkolieskovú variantu.

Z pružného polypropylénu je vyrobený originálny kufor Motion. Stredná veľkosť tohto modelu je vybavená expandérom. Z rovnakého materiálu si môžete vybrať aj kufor Air Base.

Najluxusnejším škrupinovým kufrom značky Travelite je skutočne elegantný model Elbe, vyrobený z polykarbonátu a doplnený kvalitnými dvojkolieskami. Dostupný je aj v nadštandardných veľkostiach a niekoľkých farebných prevedeniach. Milovníci výrazných farieb by rozhodne nemali prehliadnuť kufre Kalisto.

Pokiaľ nemáte plnú dôveru v zipsy, doporučujeme rámový kufor Makro. Zatváranie na tri pevné klapky zaručí spoľahlivú bezpečnosť a vodoodolnosť. Kufor možno samozrejme zamknúť TSA zámkom, je vyrobený z polypropylénu a osadený dvojitými kolieskami.

Heys

Prémiové kufre kanadského výrobcu Heys sú ozajstnou lahôdkou. Značka, ktorá si za viac než 30 rokov svojej existencie vydobyla výsadné postavenie na svetovom trhu, je stále na výslní vďaka neustálemu vývoji a inovatívnemu prístupu. Kufre sú väčšinou štvorkolieskové a vyrobené z kvalitného polykarbonátu či polypropylénu a disponujú päťročnou zárukou. Čím však medzi ostatnými značkami Heys najviac vyniká, sú originálne a nápadité motívy. Kufre Heys hýria všetkými farbami, zároveň si ale držia vkus a štýl. Výhodou sú tiež expandéry, ktoré nájdete takmer pri všetkých modeloch a veľkosti kufrov Heys (vrátane tých palubných) a ktoré navyšujú základný objem až o 20 %. 

Polykarbonátová Marquina určite zaujme svojou eleganciou a dizajnom pripomínajúcim čierny mramor. Rovnaký motív inšpirovaný mramorom zdobí aj kufor Marble Swirl. Ich svetlejším protikladom je Bianco, ktorý je vyrobený z rovnakého materiálu. Objemom je však o niečo menší.

Ak hľadáte unikát, ktorý by charakterizoval váš osobitý pohľad na svet, potom doporučujeme módné hity Aldo Crusher a Riccardo Guasco, s ktorými sa v dave rozhodne nestratíte.

Pokiaľ naopak uvítate predovšetkým mnoho priestoru, siahnite po našich najväčších kufroch v ponuke Xtrak, ktoré po rozšírení ponúkajú objem viac než 150 litrov. A pokiaľ hľadáte spoľahlivý, odolný a jednoduchý kufor za priaznivú cenu, neprehliadnete vkusnú Athenu alebo jedinečný Metallix. Pružný Duraflex, z ktorého sú vyrobené, unesie až neuveriteľných 340 kg.

Technických fajnšmekrov potom možno zaujme špičkový model Smart Luggage Airline Aproved, ktorý vám cez mobilnú aplikáciu nahlási svoju presnú hmotnosť, vzdialenosť, upozorní vás v prípade krádeže, a naviac si ho môžete aj bezkontaktne zamknúť či odomknúť. Na tento model sa vzťahuje mimoriadna záruka 10 rokov.

Heys však myslí aj na deti, takže v ich repertoáre nájdete tiež sadu detského kufra a batôžteka Travel Tots, ktorú si malí dobrodruhovia zamilujú na prvý pohľad.

SuitSuit

SuitSuit TR-1252/3-S CarettaPokiaľ svojim kufrom chcete upútať pozornosť, bavia vás veselé vzory originálna potlač a výrazné farby, potom je tou pravou voľbou batožina od firmy SuitSuit, ktorá podčiarkne váš jedinečný štýl. Táto batožina disponuje veľmi nízkou hmotnosťou a spoľahlivými TSA zámkami. Sú vyrobené z ABS plastu a polykarbonátu, rúčky majú z pamäťovej peny pre pohodlnejšiu manipuláciu. Veľmi obľúbené sú napríklad korytnačie kufre Caretta dostupné v rôznych trendy farbách.

Stratic

Preferujete skôr inovácie, udržateľnosť a patentovaný design? Škrupinové kufre značky Stratic vás zaujmú nielen elegantným vzhľadom a kvalitným spracovaním, ale tiež radou funkčných detailov, ktoré urobia vaše cesty naozaj pohodlnejšími!

Stratic Leather & MoreKufor Arrow z tvrdého polykarbonátu, vybavený TSA zámkom, tichými kolieskami a integrovaným držiakom na kelímok s kávou vás milerád odprevadí za prácou i relaxom! 

Pohodové cestovanie si iste užijete i s extra odolnými polykarbonátovými kufríkmi z rady Leather & More, vzhľad a funkčnosť ktorých dolaďujú prvky z kvalitnej pravej kože. Kufre v troch veľkostiach a dvoch trendy farbách sú vybavené bezpečnostným zipsom s dvomi radami zubov, tichými Hinomoto kolieskami a integrovaným TSA zámkom. Vnútri vás naviac budú rozmaznávať luxusnou podšívkou.

Ako vybrať ten najvhodnejší škrupinový kufor teraz už viete. S ďalšími prípadnými dotazmi sa neváhajte obrátiť na našu zákaznícku linku.

Mrknite tiež na náš YouTube kanál, mnohé z najobľúbenejších kúskov sme pre vás natočili pekne zblízka.

Súvisiace produkty

Člen APEK Člen APEK Overené zákazníkmi - Heureka
Akceptujeme karty VISA Akceptujeme karty Mastercard Akceptujeme karty Maestro Akceptujeme Google Pay