Radi Vám pomôžeme:

+420 722 933 770

(9:00–17:00)

Menu
Môj košík : 0 ks: 0 €
AKCIA: Využite zľavový kupón na 10% zľavu na značku DAKINE. Kód kupónu: DAKINE10. Platí do 24.1.2020 aj na zľavnené produkty.

Materiály cestovných kufrov

Potrebujete mať pri cestovaní všetko prehľadne zbalené a zároveň sa u toho nenadrieť a vyzerať šik? V tom prípade je ideálnym riešením cestovný kufor. Podľa vašich potrieb väčšinou dokážete dobre odhadnúť, ako veľký kufor budete potrebovať. Tá ťažšia časť príde, keď sa potrebujete rozhodnúť, z akého materiálu bude vaša nová batožina. V tomto článku sa nechajte pri výbere inšpirovať.

Textilné kufreMarch Flybird M

Pokiaľ ste cestovateľským nováčikom, zrejme zatiaľ nemáte skúsenosti s podlými žartíkmi, ktoré si na vás môže prichystať letecká spoločnosť. Týka sa to hlavne textilných kufrov, tie sa z ciest môžu vrátiť rozrezané či potrhané. Neznamená to ale, že by ste sa týmto kufrom mali vyhýbať. Nielen, že s kufrom možno cestovať aj inak než lietadlom, ale textilné kufre majú aj nesporné výhody, vďaka ktorým pre vás budú tým pravým, čo hľadáte.

Pokiaľ ostaneme u leteckej dopravy, možno textilný kufor určite odporučiť ako palubnú batožinu – predovšetkým z dôvodu jeho nízkej váhy. Navyše, pokiaľ textilný kufor doma už máte, a chystáte sa s ním cestovať letecky, stále je tu možnosť nechať si svoju batožinu na letisku zabaliť do fólie, a ochrániť ho tak proti poškodeniu. Tieto kufre sa najčastejšie vyrábajú z nylónupolyamidu alebo polypropylénu.

V našom sortimente sa nachádza množstvo textilných kufrov, tie kvalitnejšie hľadajte u značiek MarchStraticTitanTraveliteDielle a Ciak Roncato.

Aké sú výhody a nevýhody textilného kufra?

Jednoznačnou výhodou je, že textilný kufre sú veľmi ľahké a bývajú hojne členené vreckami a priehradkami, a to nielen vo vnútornej časti kufra, ale aj na jeho povrchu. Praktické vrecko na vonkajšej strane textilného kufri mu teda v porovnaní s ostatnými materiálmi nesporne pripisuje plusový bod. Niektoré modely, napríklad obľúbený Travelite Orbit, dokonca disponujú viac ako jedným takýmto vreckom. Organizácia vašich vecí tak bude hračka a vy budete mať dokonalý prehľad o všetkých uschovaných drobnostiach.

U väčšiny modelov je možné navyše zväčšiť objem povolením zipsov, takže sa optimálne prispôsobia vašim potrebám. Ďalšou výhodou je aj nižšia cena, než za akú zvyčajne zaobstaráte kufre škrupinové. A ak sa bojíte, že vás textilný kufor nebude dostatočne reprezentovať, hoďte obavy za hlavu, dnes už totiž aj textilné kufre môžu pôsobiť veľmi elegantne! Hanbu vám rozhodne neurobí napríklad moderný kufor Titan Cloud, ku ktorého prednostiam patrí aj nízka hmotnosť.

Na druhú stranu nie je celkom bezpečné v textilných kufroch prevážať krehké veci, alebo tie, ktoré by sa mohli stlačením batožiny poškodiť. Je dobré mať na zreteli tiež to, že textilný materiál je  náchylnejší na poškodenie, či už ide o premokavosť, zachytávanie pachov alebo relatívne ľahký vznik škrabancov, hoci aj tá je u niektorých textilných kufrov, konkrétne sa jedná o rad Travelite Mare, už minulosťou. Tiež ich údržba je o niečo náročnejšia, než len ľahké utretie handričkou. Aj ich údržba je o niečo náročnejšia, než len ľahké utretie handričkou. 

BG Berlin Urbe LŠkrupinové kufre

Škrupinové kufre sú najčastejšie vyrobené z plastu a hliníka. Nespornou výhodou je fakt, že sú tieto kufre nepremokavé. Pri prevoze na odhalených vozíkoch do či z lietadla tak máte istotu, že aj za dažďa zostanú vaše veci chránené. Škrupinové kufre sú veľmi praktické aj po stránke údržby - povrch stačí iba utrieť navlhčenou handričkou. Ich odolnosť si však môžete ešte poistiť štýlovým oblečením - obal kufor ochráni a navyše ho medzi ostatnými batožinou ľahko rozoznáte.

V našom obchode nájdete množstvo škrupinových kufrov. Zvlášť odporúčame osvedčené značky March, SuitSuitTitan a Travelite. O niečo lacnejším variantom sú kufre Dielle, Ciak Roncato a Check.In.

Po novom v našom sortimente nájdete aj prémiové značky Heys a BG Berlin, ktoré prekvapia svojimi kvalitnými a inovatívnymi kuframi, ktoré sú zároveň nadčasové a módne.

Ako vyzerá škrupinový kufor vnútri?

Väčšina kufrov má vnútorný priestor rozdelený na dve časti pomocou textilnej prepážky s vreckami, všetko si teda môžete prehľadne a systematicky uložiť. Hlavný priestor kufra je často vybavený nastaviteľnými bezpečnostnými popruhmi, ktoré nielen udržia čerstvo poskladané šatstvo na mieste, ale taktiež ochránia drobnejšie veci pred poskakovaním po priestore kufra.

Pevnosť kufra ale môže byť v určitých prípadoch na škodu, hlavne pokiaľ ste vášnivými zberateľmi suvenírov z ciest, a prakticky vždy z dovolenky odchádzate s omnoho ťažším kufrom, než s akým ste prišli. U väčšiny škrupinových kufrov objem skrátka zostane stále rovnaký bez ohľadu na to, ako veľmi budete lamentovať. Existujú ale aj výnimky, a tak napríklad v sortimente značky Dielle, Heys alebo Check.In môžete nájsť škrupinové kufre, ktorých priestor možno zväčšiť pomocou rozopnutia obvodového zipsu - tzv. expandéru. Titan Triport 4w M Anthracite

Za zmienku stojí tiež unikátny koncept Deep Space, ktorým disponujú kufre Heys Orion, obľúbia si ho tí z vás, ktorým nevyhovuje klasické polené delenie škrupinových kufrov. Firma Heys však zašla ešte ďalej - jej patentovaný systém balenia Smart Luggage, ktorý umožní prístup do kufra prednej výklopnou vreckom, možno považovať za skutočnú revolúciu.

Nie je plast ako plast

V skutočnosti musíme zmieniť, že aj keď hovoríme o rozdelení na škrupinové a textilné kufre, sú oba dva typy vyrobené z rôznych typov propylénov.

ABS (akrylonitrilbutadienstyren) je kopolymér, ktorý je veľmi odolný voči zmenám teplôt aj mechanickému poškodeniu, takže je menej náchylný k poškriabaniu. Prednosťou tohoto materiálu je tiež ľahká váha a nízka cena.

Polykarbonát (PC) je tiež odolný voči teplotám, ale na rozdiel od ABS má nižšiu váhu a je odolnejší proti nárazom, pretože je ďaleko pružnejší. Tiež je ľahší. Materiály ABS a PC sú však často kombinované a vzniká tak kufor, ktorý je nielen odolný voči nárazu, ale aj proti poškriabaniu.

Polypropylén (PP) je ľahší ako polykarbonát, zároveň je pružnejší ako ABS. Je vhodným materiálom pre tých, ktorí hľadajú čo najľahšiu batožinu. Špeciálnym typom PP je potom napríklad Duraflex, teda pružný, ľahký a extrémne odolný materiál, ktorým sa pýši dizajnový kufor Heys Zeus.

Súvisiace produkty

Člen APEK Člen APEK Overené zákazníkmi - Heureka
Akceptujeme karty VISA Akceptujeme karty Mastercard Akceptujeme karty Maestro Akceptujeme Google Pay