Radi Vám pomôžeme:

+420 722 933 770

(9:00–17:00)

Menu
Môj košík : 0 ks: 0 €
AKCIA: Využite zľavový kupón na 10% zľavu na značku ZWEI. Kód kupónu: ZWEI10. Platí do 31. 1. 2020 aj na zľavnené produkty.

Ako ochrániť kufor pri cestovaní

bg berlin coverPred cestovaním je dobré nezabudnúť nielen na všetky nutné veci, ktoré si chcete pobaliť ale aj na samotný cestovný kufor a jeho ochranu. Aké výhody a nevýhody má balenie strečovou fóliou a TSA zámok?

Prichádza leto a s ním čas dovoleniek, výletov a voľných dní. Každej ceste predchádza zoznam a príprava vecí, ktoré si na výlet alebo túto dovolenku plánujeme vziať.

Okrem toho, že sa väčšina z nás sústredí na to, čo bude obsahovať vnútro kufra, netreba zabudnúť na vonkajšiu ochranu a bezpečnosť batožiny a to hlavne pri cestovaní lietadlom, či autobusom.

Batožinu môžete ochrániť pred odcudzením či znehodnotením minimálne dvoma spôsobmi  balením strečovou fóliou či využitím TSA zámkov.

Fólia či obal

Služby balenia kufrov sú teraz bežné na medzinárodných letiskách po celom svete a v priemere za túto službu môžete zaplatiť 10 až 15 euro. Zabaliť kufor je však samozrejme možné aj doma so strečovou fóliou. Je už iba na vás, či je pre vás podstatnejšie ušetriť peniažky alebo čas.

Zabalením batožiny môžete predísť obavám, že vám tašku budú otvárať alebo vám z nej niečo ukradnú. Samozrejme, nie je zárukou, že sa vám batožina vráti naspäť zabalená, keďže bezpečnostná služba má právo ju otvoriť a skontrolovať. Určite je však pravdepodobnosť otvorenia zabalených kufrov nižšia. Na druhej strane, pre zlodeja môže zastrečovaný kufor prilákať väčšiu  pozornosť, takže batožinu určite netreba nechávať bez dozoru.

Okrem toho, že zabalená batožina dokáže dodať ochranu veciam vnútri, takisto chráni kufor ako taký aj zvonku pred zlým zaobchádzaním, počasím či pred olejovými škvrnami. Fólia tiež dokáže zabrániť zaseknutiu popruhov na pásoch pri  nakladaní či vykladaní.

Vonkajšou možnosť v rámci ochrany vašeho kufra sú aj obaly na kufre. Okrem toho, že vám pomôžu ochrániť batožinu pred odrením, zaistia aj jeho bezpečnosť. Cestovatelia, ktorí obľubujú inovácie, dokážu pomocou týchto obalov dodať kufrom nový design a „fresh look“.

TSA zámky

tsa zámok

Druhou variantou, ako ochrániť vašu batožinu je visiaci zámok. Ak sa však bezpečnostná kontrola na letisku rozhodne okrem skenovej kontroly aj pre fyzickú, zámok môže jednoducho precvaknúť. Preto sú známe zámky TSA, ktoré sú zvyčajne zakomponované v kufroch značiek ako HeysMarchTitanTraveliteSuitSuitStratic či Check.In.

Tieto zámky spoznáte podľa znaku červeného diamanta. Zámok je na trojčíselný kód a oproti obyčajným zámkom má TSA visiaci zámok vstup aj pre kľúč. Unierzálny kľúč dostanú práve iba TSA agenti, ktorí pomocou neho môžu zámok otvoriť a batožinu skontrolovať bez škody na majetku.

Ak nemáte kufor s týmto zámkom, dá sa aj samostatne dokúpiť v našej sekcii zámkov na kufre.

Bližšími informáciami o týchto zámkoch, či návodom ako si nastaviť vlastnú trojčíselnú kombináciu sa zaoberá článok TSA zámky zaistia bezproblémové cestovanie.

Člen APEK Člen APEK Overené zákazníkmi - Heureka
Akceptujeme karty VISA Akceptujeme karty Mastercard Akceptujeme karty Maestro Akceptujeme Google Pay