Radi Vám pomôžeme:

[email protected]
Menu
Môj košík : 0 ks: 0 €

Veľký prehľad povolených rozmerov palubnej batožiny

Pred letom sa najčastejšie bojíme troch vecí – lietania samotného, následne toho, že let nestihneme a taktiež, že prekročíme povolené rozmery príručnej batožiny do lietadla. So strachem z lietania a časovým presom toho príliš nezmôžeme, na prekonanie obáv z toho posledne menovaného však stačí málo: byť dobre informovaný. S našim prehľadom povolených rozmerov palubnej batožiny pre jednotlivé aerolinky to nie je vôbec ťažké.

Akú príručnú batožinu si do lietadla vybrať?

Možností, s akou batožinou nastúpite na palubu lietadla, máte hneď niekoľko. Zvoliť môžete palubné kufre, menšie cestovné tašky alebo hit posledných sezón – palubné batohy. Potrebné informácie sa dozviete v našich predchádzajúcich článkoch:

Palubná batožina a jej rozmery

Palubný batoh ako alternatíva kufra

Čo si (ne)môžete vziať na palubu lietadla

Na čom však záleží najviac, sú rozmery daného kufra, batoha či tašky. Niektoré letecké spoločnosti sú naozaj nekompromisné, iné majú tendenciu pri odbavovaní prižmúriť oko. Riskovať zbytočné komplikácie sa však nevyplatí.

Povolené rozmery príručnej batožiny – majte prehľad

Aby sme vám orientáciu a výber vhodnej palubnej batožiny uľahčili, zostavili sme túto prehľadú tabuľku. Pri nákupe potom môžete jednoducho mrknúť na výrobcom uvedené vonkajšie rozmery a budete mať jasno.

Povolené rozměry palubního zavazadla 2018

Pred samotnou cestou však odporúčame konkrétne požiadavky danej leteckej spoločnosti preveriť. Aerolinky tieto parametre raz za čas menia, prípadne sa môžu líšiť v závislosti na dĺžke letu alebo triede, v ktorej ste si zakúpili letenku. Pokiaľ pritom narazíte na aktuálnejšie informácie, než ste našli v našom prehľade, budeme radi, keď nám dáte vedieť. :-)