Radi Vám pomôžeme:

+420 722 933 770

(9:00–17:00)

Menu
Môj košík : 0 ks: 0 €

TSA zámky zaistia bezproblémové cestovanie

TSANa niektorých letiskách, prevažne v USA, sa stretnete so zvláštnym druhom kontroly. TSA agenti preverujú každú batožinu, a pokiaľ sa im niečo nezdá, neostáva nič iné, než ju otvoriť. V prípade bežných zámkov to potom môže mať za následok vylomený alebo precvaknutý zámok, niekedy aj zničený kufor. Preto je viac než vhodné na takéto cesty brať batožinu so špeciálnym TSA zámkom, ktorý kontrolóri ľahko otvoria a opäť uzavrú. Pokiaľ o tomto zámku chcete vedieť viac, neváhajte čítať ďalej.

Čo je to TSA?

Travelite integrovaný TSA zámekTSA, alebo Transportation Security Administration (Prepravná bezpečnostná správa), je systém vyvinutý na zvýšenie bezpečnosti prepravných systémov Spojených štátov amerických, v reakcii na 11. september 2001.  Kvôli starosti o bezpečnosť a ochranu pri cestovaní lietadlom kontrolujú bezpečnostní pracovníci každú batožinu, ktorá ide na palubu. Toto typicky zahŕňa prejdenie kufra cez skenovací prístroj, ktorý umožňuje TSA agentom vidieť obsah, bez nutnosti otvárať kufor. Občas ale musí agent prekontrolovať obsah batožiny fyzicky. Pokiaľ používate tradičný zámok, bude otvorený násilím, najčastejšie precvaknutý. TSA schválené zámky sú uspôsobené k tomu, aby ich TSA agenti mohli otvoriť univerzálnym kľúčom. 

Zámky sú bežnému používateľovi doručené bez kľúča, ten majú iba pracovníci TSA. Niektoré TSA zámky majú indikátor, ktorý vlastníka batožiny upozorní na to, že bol zámok otvorený univerzálnym kľúčom.

TSA je ochrannou známkou spoločnosti Travel Sentry (Cestovná hliadka), ktorá musí schváliť dizajn zámkov a opatriť ich identifikačnou značkou v podobe červeného diamantu.

Batožina s TSA zámkom?

Deuter TSA zámekNajčastejšie je TSA zámek integrovaný v batožine tak, aby do neho bolo možné uzamknúť oba jazdce zipsu. Certifikovaný kódový TSA zámok poznáte podľa značky červeného diamantu. V našej ponuke majú TSA zámok kufre od značiek HeysMarchTitanTravelite nebo SuitSuit.

Pokiaľ vaša batožina nie je vybavená TSA zámkom, nevešajte hlavu, v našom sortimente môžete zakúpiť TSA visiaci zámok aj samostatne a zavesiť ho na ľubovoľnú batožinu. V našej ponuke nájdete množstvo kvalitných visiacich zámkov.

Kam cestovať s TSA zámkom?

Travelite kabelový TSA zámek

V súčasnosti je bezpečnostnými pracovníkmi TSA kontrolovaných 450 letísk po celom svete. S kontrolou sa môžete okrem USA stretnúť napríklad aj vo Veľkej Británii, na Novom Zélande, v Holandsku či v Tokiu.

Ako nastaviť vlastnú kombináciu?

TSA zámky sa medzi sebou často líšia, tu vám predstavíme jeden možný systém integrovaného TSA zámku.  Na vašom kufri síce môžete objaviť iný typ, ale postup je často intuitívny a veľmi ľahký. Než začnete TSA zámok používať, uistite sa, že sa jazdce zipsu môžu voľne pohybovať iba, keď je zámok nastavený na továrenský kód „0-0-0“. Ku zmene na vlastný trojčíselný kód je treba nastaviť pôvodnú kombináciu (pri prvom použití kód „0-0-0“) a ďalej postupovať podľa nasledujúcich inštrukcií:

TSA zámek

1) Použite ceruzku alebo pero na stlačenie malého tlačidla „reset“ [ 1 ] - držte, kým nezačujete kliknutie.
2) Nastavte číselníky [ 2 ] na želanú číselnú kombináciu.
3) Zámok je teraz nastavený na kombináciu, ktorá je nastvená pri pustení tlačidla „reset“. Pokiaľ je na vašom kufri iný model TSA zámku, než vidíte na obrázku, po kroku 1 a 2 stlačte hlavné tlačidlo [ A ] a čakajte na kliknutie tlačidla „reset“.
4) Pokiaľ chcete zmeniť kombináciu, zadajte tu súčasnú a opakujte kroky 1 – 3. 

Súvisiace produkty

Člen APEK Člen APEK Overené zákazníkmi - Heureka
Akceptujeme karty VISA Akceptujeme karty Mastercard Akceptujeme karty Maestro Akceptujeme Google Pay