Radi Vám pomôžeme:

[email protected]
Menu
Môj košík : 0 ks: 0 €

Ako vybrať kufor na notebook alebo business kufor

Čaká vás služobná cesta alebo chcete cestovať s notebookom a zatiaľ nemáte vhodnú batožinu? Poďme si spoločne ujasniť, na čo je dobré sa pri výbere business kufra zamerať.

Odpovieme si na nasledujúce otázky:

  • Ako vybrať kufor na notebook alebo business kufor?
  • Ktoré doplnky sa vám budú na (nielen) služobných cestách hodiť?
  • Ako cennosti pri cestovaní ochrániť?

V prvom rade sa rozhodnite, či dáte prednosť textilnému alebo škrupinovému kufru. Zatiaľ čo škrupinový vďaka svojmu pevnému pancieru dokonale ochráni veci vnútri, výhodou textilného býva jeho nižšia hmotnosť (a nízku váhu obzvlášť pri častom cestovaní rozhodne oceníte). Nech už sa ale rozhodnete pre ktorýkoľvek typ, dajte prednosť osvedčenej značke, ktorá sa na výrobu business kufrov na notebook špecializuje. Skvelou voľbou sú napríklad kufre Heys, Travelite, Titan alebo March.

S notebookom na palubu

Titan HighlightVäčšina leteckých spoločností nepovoluje prevážanie notebookov v batožinovom priestore, a to kvôli lítiovým batériam, ktoré sa dnes bežne do laptopov používajú. Svoj notebook tak pravdepodobne budete musieť mať pri sebe v palubnej batožine. Preto vyberajte taký kufor, do ktorého bude váš notebook pekne sedieť. Vďaka širokej ponuke si môžete vybrať  kufor na menší notebook ale aj taký, do ktorého sa zmestí až sedemnásť palcový prístroj. Niektoré kufre, ako je napríklad Titan Xenon Deluxe Business Wheeler, Heys Nottingham Executive Spinner alebo Titan Highlight sa môžu pochváliť aj čalúneným vreckom na tablet. Pokiaľ ste teda zvyknutý tablet používať a voziť so sebou, zvážte, či by sa vám podobný kufor nehodil.

Bezpečnosť nadovšetko

Pre maximálnu ochranu uloženej elektroniky a iných cenností si môžete zaobstarať kufor s kódovým alebo TSA zámkom. TSA zámky sa v dnešnej dobe používajú stále častejšie, ale ani s klasickým kódovým nič nepokazíte (obzvlášť pokiaľ kufor nemáte v pláne odbavovať). V prípade, že váš vysnený kufrík nemá zabudovaný zámok, odporúčame ho dokúpiť zvlášť.

Vyžehlené košele a stále nabitý telefón

Existuje množstvo drobností, ktoré vám môžu cestovanie spríjemniť. Hodiť sa vám môže napríklad integrovaný USB port, vďaka ktorému môžete nabíjať svoj telefón aj na cestách.

Niektoré kufre dokonca ponúkajú špeciálne vrecko na uloženie košieľ, aby sa po ceste nepokrčili, a vy ste sa tak mohli hneď po príchode prezliecť a vyraziť na schôdzku. Túto vychytávku nájdete napríklad pri praktických business kufroch Titan CEO alebo Travelite @work.

March Gotthard

Vrecká, popruhy a kolieska

Nad čím je ešte vhodné sa pred kúpou kufra na služobné cesty zamyslieť? Predovšetkým sa pozrite na vnútorné usporiadanie vyhliadnutej batožiny: Má dostatok priehradiek a oddielov, vrátane vrecka s rýchlym prístupom na uloženie letenky a pasu? Je vybavená fixačnými alebo kompresnými popruhmi? Má dostatočne pohodlnú rúčku pre prípady, že ju budete musieť niesť v ruke? Potrebujete kvôli lepšej prehľadnosti vo svojej batožine organizér?

Premyslite si taktiež, či chcete kufor so štyrmi alebo dvoma kolieskami. Pokiaľ zvolíte ten s dvoma, je vhodné, aby bol zároveň vybavený plastovými nožičkami, ktoré zabránia zbytočnému odreniu a znečisteniu dna. Ak vás čakajú dlhšie cesty, na ktoré vám nebude stačiť príručná batožina, oceníte kufor s popruhom na zadnej strane. Ten jednoducho nasadíte na výsuvnú rukoväť väčšieho kufra a budete mať všetky svoje veci pekne pohromade.

A pokiaľ si nie ste istý, ktoré veci patria do odbavenej a ktoré do príručnej batožiny, radu nájdete v našom článku.

Vo veľkom štýle s praktickými maličkosťami

Kufor máte vybratý, je elegantný, reprezentatívny a ľahučký… Aj tak sa vám môžu hodiť niektoré doplnky, ktoré vám náročné prelety a prejazdy uľahčia. Vhod príde napríklad obal na oblečenie, a to nielen kvôli lepšej organizácii vecí. Pokiaľ nechcete ísť na dôležitú schôdzku v pokrčenej košeli alebo kostýme, urobí vám podobný obal skvelú službu. Šikovné úložné systémy do batožiny ponúka napríklad Hama, XD Design alebo CabinZero.

Zaobstarať si môžete rovnu celú súpravu úložných obalov (tzv. packing cubes). Budete tak mať vždy k dispozícii tú správnu veľkosť a širokú škálu možností, ako tieto praktické organizéry využiť – hodia sa totiž nielen na oblečenie, ale aj na kozmetiku alebo elektronické príslušenstvo.

A aby ste sa nemuseli stresovat kvôli prekročeniu povolenej hmotnosti príručnej batožiny, môžete so sebou voziť aj spoľahlivú cestovnú váhu na batožinu.

Nedajte zlodejom šancu

Pri častom cestovaní vám môže padnúť vhod aj peňaženka s RFID ochranou. Tá uschová všetky vaše doklady, a naviac ochráni platobné a iné karty pred bezdotykovou krádežou vašich osobných údajov. Štýlové cestovné peňaženky ponúka napríklad značka Lifeventure. Praktické sú hlavne tie peňaženky, ktoré sú chránené proti bezdotykovej krádeži kompletne, ale s výnimkou vonkajšej priehradky. Do nej schováte platobnú kartu a pohodlne s ňou platíte bez toho aby, ste ju museli z peňaženky vybrať. Iné ponúkajú napríklad vrecko na cestovný pas, letenku alebo smartphone.

Za pozornosť stojí aj ponuka minimalistických peňaženiek Secrid s premysleným úložným systémom na platobné karty.

Nech už sa rozhodnete pre ktorýkoľvek kufor alebo doplnok, majte na pamäti, že by vám všetky tieto výrobky mali časté cestovanie zjednodušiť a spríjemňovať. S výberom sa neponáhľajte a skúste sa zamyslieť, ktoré funkcie najviac využívate na svojom batohu do práce, taške na notebook alebo na cestovnom kufri. Ich kombináciou získate zoznam vlastností, ktoré vám taktiež najlepšie poslúžia práve pri business kufri na notebook.

Súvisiace produkty