Radi Vám pomôžeme:

+420 722 933 770

(9:00–17:00)

Menu
Môj košík : 0 ks: 0 Kč

Palubný batoh ako alternatíva kufra

CabinZero Classic Ultra-light Naga RedPalubné batohy sú čím ďalej populárnejším typom batožiny. Oproti kufrom majú totiž hneď niekoľko výhod. Po prvé sú mäkké, a prispôsobia sa teda rôznym požiadavkám leteckých spoločností. Palubné kufre sa obvykle vyrábajú v rozmeroch 55 x 40 x 20–25 cm. Tieto rozmery vyžaduje väčšina leteckých spoločností, ale niektoré (napríklad American Airlines, Air India, Flybe, United Airlines, Emirates a ďalšie) povolujú maximálnu šírku 35 cm. Iné zase vyžadujú menšiu výšku (Air Transat: 51 cm) a aj povolená hĺbka je veľmi rôznorodá. Podmienky sa taktiež líšia podľa letu. Na rozdiel od pevného kufra s nemennými rozmermi sa tak batoh prispôsobí konkrétnej situácií a nemusíte sa báť, že vám nabudúce budú zvyšovať napríklad dva (zdanlivo bezvýznamné) centimetre.

Druhou výhodou je nižšia hmotnosť. Zatiaľ čo sa hmotnosť najľahšieho textilného kufra pohybuje okolo dvoch kilogramov, najľahšie palubné batohy majú menej než 800 gramov. Treťou, asi najvýznamnejšou prednosťou je možnosť niesť náklad na chrbte. Nebudú vás teda obmedzovať diery v chodníku, obrubníky, schody apod. Môžete ísť svojim tempom a poprípade aj bežať.

Pre koho je palubný batoh vhodný?

Tatonka Flightcase Black

Výhodou kufra je zase jeho relatívna pohodlnosť. Nenesiete záťaž na chrbte, pri presune vám pomôžu kolieska. Na dlhšie trasy však kufor príliš vhodný nie je. Pokiaľ teda máte v pláne veľa chodiť a nevadí vám niesť náklad na chrbte, palubný batoh je pre vás dobrou voľbou. Hodí sa na nízkonákladové cestovanie, rovnako ako  na víkendové návštevy miest.

V čom je palubný batoh iný?

CabinZero Classic Ultra-light Hot Pink

Letieť môžete samozrejme aj s outdoor batohmi. Pokiaľ však chcete pri leteckom cestovaní využiť maximálny možný povolený objem (obvykle okolo 44 litrov), outdoor batoh bude väčšinou príliš vysoký (okolo 60-65 cm) a úzky (okolo 30 cm). Pokiaľ vám teda pevný chrbát outdoor batoha vôbec umožní dostať sa do povolenej výšky 55 cm (niektoré batohy majú odnímateľnú podporu chrbta), prídete zhruba o 10 litrov povoleného objemu (okolo 25 %). S palubným batohom vám tiež odpadne práca a starosť batožinu leteckým limitom prispôsobovať.

Palubné batohy vs. „nepalubné“

CabinZero MilitaryOkrem toho, že sa palubné batohy vyrábajú v tvare kufra, teda približne v rozmeroch 55 x 40 x 20–25 cm, majú aj niekoľko ďalších výhod. Pravidlom býva „taškové otváranie“ s pomocou dlhého zipsu v tvare písmena U, ktorý vám umožní roztvoriť celý batoh a pohodlne sa zbaliť alebo vybaliť. Ďalšia z praktických vychytávok je aj rúčka na boku, ktorá vám umožní niesť batoh ako tašku a pohodlne ho zdvíhať, napríklad pri ukladaní do palubnej schránky. Samozrejme aj vrecká, popruhy, vnútorné usporiadanie a najmenšie drobnosti sú prispôsobené potrebám vzdušného cestovania a manipulácií na palube lietadla.

Teraz vám predstavíme niekoľko vybraných modelov palubných batohov, ktoré si podľa nás zaslúžia pozornosť: 

CabinZero

CabinZero Vintage Ultra-light NavyĽahkosť, jednoduchosť, kvalita – tieto vlastnosti charakterizujú britskú značku CabinZero. Ich batoh Classic Ultra-light si môžete kúpiť v troch rôznych veľkostiach (44, 36  a 28  litrov) a v pestrej palete farebných prevedení. Na batohu nájdete zipsové vrecko pre uloženie drobností, vnútri dve ďalšie a jedno otvorené, ktoré je dosť veľké aj na provizórne uloženie notebooku. Dva páry kompresných popruhov batoh v prípade potreby stiahnu a dve rúčky umožnia pohodlné nosenie a manipuláciu na palube lietadla. Zaujímavou designovou alternatívou klasickej verzie je model CabinZero Vintage Ultra-light, s dnom vystuženým koženkou.

CabinZero Urban

Batohy CabinZero sú vybavené kódom pre registráciu v sieti Okoban. Stačí sa tu zaregistrovať, uviesť svoje kontakty a pokiaľ sa batoh na letisku ztratí, personál vás môže pomocou kódu na batohu dohľadať a kontaktovať. Všetky batohy CabinZero majú 25 rokov záruku (10 rokov u nás, 15 rokov u výrobcu). Obľúbená verzia CabinZero Millitary je potom vybavený čalúneným a odvetraným chrbtovým systémom, hrudným popruhom a jednoduchým bedrovým pásom. Naviac tiež na boku obsahuje vrecko na fľašu. Je vhodnou voľbou pre všetkých, ktorí majú v pláne prepravovať sa na mieste predovšetkým peši. Najprepracovanejším modelom CabinZero je Urban, ktorého popruhy sa dajú skryť a batoh je možné niesť v ruke, alebo po pripnutí dlhého popruhu ako brašnu cez rameno. Materiál je naviac špeciálne upravený proti dažďu, takže poskytuje vyššiu ochranu.

Lowe Alpine

Lowe Alpine AT Lightflite Carry-On 40 20 AnthraciteAni americká outdoorová značka Lowe Alpine neostala pozadu a prišla na trh so svojim palubným batohom – a jedná sa o skutočne podarený kúsok. Podobne ako CabinZero Urban, je aj elegantný Lowe Alpine AT Carry-On praktickým spojením troch kusov batožiny v jednom: batoha, tašky do ruky a brašny cez rameno. Jeho hlavnou prednosťou je veľmi odolný materiál, ktorý je stavaný na časté a náročné cestovanie.

Lowe Alpine AT Lightflite Carry-On 40 20" Anthracite

Ďalšími výhodami je veľký objem 45 litrov, zosilnený zips zabezpečený proti vykradnutiu, vnútorné aj vonkajšie kompresné popruhy, pútka pre uchytenie dodatočných vecí, vonkajšia zipsová kapsička a priestranná vnútorná. Autori batoha mysleli aj na potrebu identifikácie a vybavili ho odnímateľnou menovkou. Veľkým plusom je tiež samostatne prístupné priestranné vrecko na notebook (samostatný prístup sa hodí pre kontrolu na letisku). At Carry-On je k dispozícií aj v ľahkej verzií Lightflite, vyrábaný v 40 a 45 litrovej veľkosti. Lightflite síce neobsahuje vrecko na notebook, ale je približne o 600 gramov ľahší, takže vám umožní vziať so sebou na palubu o niečo viac vecí.

Tatonka

Tatonka Flightcase BlackNemecká firma Tatonka prispieva do sortimentu palubných batohov svojim 38 litrovým batohom Flightcase. Ten v sebe spája trojaké využitie (batoh, taška a brašna), ktoré nájdete pri modeloch CabinZero Urban a Lowe Alpine AT Carry-On, s čalúneným chrbtovým systémom podobným batohu CabinZero Millitary. Ramenné popruhy, hrudný a bedrový popruh možno skryť za blanu vybavenú zipsom. Hlavná komora batoha obsahuje sieťovú prepážku a veľké sieťové vrecko. Aj tu nájdete veľké samostatne prístupné vrecko na notebook. Kompresné popruhy sú samozrejmosťou a veci, ktoré sa hodí mať pri cestovaní, uložíte do vonkajšieho zipsového vrecka.

Osprey

Osprey Farpoint 40 ML Volcanic GreyPokiaľ letíte za dobrodružstvom a máte v pláne prejsť poriadnu štreku, potrebujete palubný batoh s prepracovaným chrbtom, čo najpohodlnejšími popruhmi a dobrým bedrovým pásom. To všetko v sebe spája Farpoint 40 od americkej firmy Osprey. Jedná sa opäť o kombináciu tašky do ruky s dvoma silnými rúčkami, brašny cez rameno a solídneho batoha. Chrbtový systém, ktorý sa dá celý skryť za zipsovú prepážku, aby neprekážal pri ceste lietadlom, sa so svojim prevedením rovná športovým batohom. Iste oceníte mohutný bedrový pás, široké ramenné popruhy, balančné popruhy, hrudný popruh a príjemný, odvetraný chrbtový panel.

Osprey Farpoint 40 M/L Volcanic Grey

Batoh je rozdelený na dve komory – zadná väčšia a predná menšia. O uložené drobnosti nemusíte mať strach: dve vonkajšie otvorené sieťované vrecká a jedno na zips, spoločne s dvoma veľkými zipsovými vreckami vnútri vám poskytnú dostatok priestoru a organizácie. Pre vášho elektronického spoločníka veľkosti 15” je tu naviac pripravené čalúnené vrecko s pojistkou. Dva kompresné popruhy vnútri a dva vonku zaistia, že vaše veci ostanú presne tam, kde ich uložíte, a batoh nebude zbytočne rozmerný. Osprey Farpoint 40 je skvelá voľba pre všetkých, ktorí potrebujú funkčný turistický batoh, robený na mieru podmienkam vzdušného cestovania.

Kompromis?

Osprey Ozone 36 Convertible BlackPokiaľ sa stále nemôžete rozhodnúť medzi batohom a kufrom, máme pre vás dobrú správu: môžete totiž zvoliť batoh na kolečkách. Ten vám dopraje ako komfort koliesok, tak univerzálnosť batoha. Pokiaľ sa tak dostanete s „kufrom“ do obtiažneho terénu, možno v okamihu vytiahnuť popruhy a skryť kolieska špeciálnym vreckom (aby ste si neušpinili chrbát) a máte razom pohodlný batoh. Rozmery palubnej batožiny potom spĺňa napríklad prepracovaný model Osprey Ozone 36 Convertible alebo batohy nemeckej značky 

All Out Trolley Woody Blue

Hama: All Out Bolton  alebo All Out Trolley (obsahujúce vrecko na 15,6” notebook). Posledný model u nás nájdete hneď v niekoľkých farebných prevedeniach.

Či už dáte prednosť kufru pre jeho pohodlnosť, palubnému batohu pre ničím neobmedzené cestovanie, alebo batohu na kolieskach pre jeho variabilitu, prajeme vám šťastnú a zážitkami nabitú cestu! :-)

Súvisiace produkty

Člen APEK Člen APEK Overené zákazníkmi - Heureka
Akceptujeme karty VISA Akceptujeme karty Mastercard Akceptujeme karty Maestro Akceptujeme Google Pay