Radi Vám pomôžeme:

+420 722 933 770

(9:00–17:00)

Menu
Môj košík : 0 ks: 0 €

Najľahšie školské aktovky nielen pre prváčikov

Množstvo učebníc, zošitov, písaniek a písacích potrieb. K tomu ešte pribaliť prezuvky, pitie a desiatu a chrbát malých školákov len zaplače. Pri výbere školskej tašky sa preto oplatí zamerať sa na jej hmotnosť – samotná taška by mala vážiť maximálne jeden kilogram, aby zbytočne nezvyšovala záťaž, ktorá je pre vyvíjajúci sa organizmus už tak dosť veľká.

TOP 10 najľahších školských aktoviek

Aby sme vám výber uľahčili, zostavili sme pre vás rebríček tých najľahších aktoviek z našej ponuky, s ktorými budú deti chodiť do školy s ľahkosťou a radosťou.

Hama Školská taška pre prváčikov (800 g)

Hama Školní batoh pro prvňáčkyExtra ľahká školská taška od nemeckej značky Hama je aj napriek svojej nízkej hmotnosti dostatočne priestranná. Ergonomicky tvarovaná chrbát s mäkkým čalúnením skvele dopĺňajú vystužené a dĺžkovo nastaviteľné ramenné popruhy. Nechýbajú ani reflexné prvky pre bezpečie malého školáka.

Bagmaster Maxvell 8 a Bagmaster Maxvell 9 (840 g)

Trojkomorový školský batoh Bagmaster Maxvell je ideálny pre žiakov celého prvého stupňa, svojou veľkosťou však najviac padne tretiakom až piatakom. Chrbát je čalúnený 3D sieťovinou a systémom Air, ktorý napomáha odvetrávaniu. Keď sa navyše pridajú anatomicky tvarované a nastaviteľné ramenné popruhy s mäkkým čalúnením, je maximálne pohodlie počas nosenia zaručené. O prehľad v školských pomôckach sa postará praktický organizér s kapsičkami v prednej komore.

Herlitz Loop

Herlitz Loop (890 g)

S odľahčenou aktovkou Herlitz Loop malí školáci zažiaria, a to doslova. Pri výrobe sa totiž nešetrilo reflexnými prvkami a hviezdne sú aj motívy, ktoré sú nadčasové a nemožno s nimi šliapnuť vedľa. Jedná sa o ľahký model s ergonomicky tvarovaným a priedušným čalúnením chrbta, so stabilným dnom a vodoodolnou impregnáciou.

Hama Baggymax Faby (900 g)

Aj deti chcú mať dokonale zladený outfit a s trojdielnou školskou súpravou Baggymax Faby je to hračka. Spokojnosť navyše zavládne na všetkých frontoch – školákov očarí dizajn a pohodlie počas nosenia, rodičia potom môžu mať dobrý pocit, že svojmu dieťaťu zaobstarali aktovku, ktorá je funkčná, praktická a k detským chrbtu šetrná.

Herlitz Smart (900 g)

Šikovne riešená aktovka Herlitz Smart bude malých vševedov baviť. Je jednoducho radosť ju nosiť, a to nielen vďaka ergonomicky tvarovanému a priedušnému čalúneniu chrbta. Cool superschopnosti sú aj odrazky 3M™ Scotchlite™ (jedna je dokonca integrovaná priamo v zámku), ktoré zabezpečia optimálnu viditeľnosť a bezpečnosť aj v tme a šere.

Bagmaster Alfa 8 a Bagmaster Alfa 9 (920 g)

Bagmaster AlfaŠkolský batoh Bagmaster Alfa je premyslený do každého detailu. Vďaka integrovanej hliníkovej výstuhe a špeciálnemu anatomickému tvarovaniu podporuje správne držanie tela, čím prispieva k ochrane chrbta malých školákov. Ponúka vzory, do ktorých sa nejde nezamilovať, a veľkorysý priestor, do ktorého vaše ratolesti uložia všetky potrebné školské pomôcky.

Hama Baggymax Simy (950 g)

Ďalšia aktovka z dielne nemeckej značky Hama je opäť dobrou voľbou. Baggymax Simy je pohodlná aj priestranná a s bezpečnostnými reflexnými prvkami sa ani tentoraz nešetrilo. Predné vrecko je navyše izolované, a tak bude desiata aj počas veľkej prestávky, ako by ju mamička či otecko práve s láskou nachystali.

Emipo Anatomic

Emipo Anatomic (960 g)

Ak ste fanúšikovia kvalitných českých výrobkov, aktovky Emipo by rozhodne nemali uniknúť vašej pozornosti. Batoh Anatomic je vhodný najmä pre prváčikov, ale pri správnom používaní vydrží pokojne až do tretej triedy. Má ergonomicky čalúnený chrbtový systém, pevnú konštrukciu, ktorá drží tvar a je pokrytá vodoodpudivou impregnáciou.

Emipo Klasa (980 g)

Tiež školská aktovka Emipo Klasa bude skvelým sprievodom vašich detí mieriacich do prvých a druhých tried. Vyznačuje sa pevnou konštrukciou, použitím odľahčených materiálov, bohatým vnútorným členením, bezpečnostnými prvkami a anatomickým tvarovaním chrbtového dielu. Navyše nesie certifikáciu „Český výrobok".

Boll School Mate

Boll School Mate 18 (980 g)

Ak vaše dieťa pokukuje skôr po batohu než po klasickej aktovke, ukážte mu školský batoh Boll School Mate. Jedná sa o dokonale premyslený produkt s výškovo nastaviteľnými chrbtom, prakticky riešeným interiérom a ľúbivým dizajnom. Okrem jednofarebných variantov môžete vyberať tiež z kolekcií Giraffe a Artwork.

Hmotnosťou to nekončí

Majte však na pamäti, že nízka hmotnosť nie je jediným kritériom, na ktoré by ste mali pri výbere školskej aktovky dbať. Niektoré špičkové a do detailu prepracované školské tašky, ako je napríklad obľúbený Ergobag Prime, odporúčanú hranicu jedného kilogramu ľahko prevyšujú (1100 g). Vyššia hmotnosť však Ergobag Prime získal vďaka jednému z najkvalitnejších chrbtových systémov medzi školskými taškami a pevnému bedrovému pásu, ktorý záťaž rovnomernejšie rozloží a detskému chrbtu urobí tú najlepšiu možnú službu.

Na čo ďalšie sa pri kúpe školskej aktovky zamerať, sa dočítate v článku Ako vybrať školskú tašku.

Súvisiace produkty

Člen APEK Člen APEK Overené zákazníkmi - Heureka
Akceptujeme karty VISA Akceptujeme karty Mastercard Akceptujeme karty Maestro Akceptujeme Google Pay