Radi Vám pomôžeme:

+420 722 933 770

(9:00–15:00)

Menu
Využite kupón BAGALIO7 a získajte zľavu 7 % na všetko. Platí do 29. 11. 2020 na nezľavnené produkty.

Čo nesmie chýbať žiadnemu školákovi? Buďte na september pripravení!

Školská taška nachystaná na prvý školský deň je pre deti aj rodičov úplnou samozrejmosťou. Zďaleka to však nie je všetko! Preto sme pre vás pripravili tipy na veľa ďalších nevyhnutností a doplnkov, bez ktorých sa školopovinné dieťa rozhodne nezaobíde.

Poriadok v písacích potrebách udrží peračník alebo etui

peračník ErgobagAby boli poznámky z hodín kvalitné a dobre sa z nich učilo, je potrebné si ich farebne vyzdobiť zvýrazňovačom, gelovým perom alebo farebným centropenom. Niektoré predmety (matematika, výtvarná výchova) dokonca vyžadujú pomôcky naviac, je teda potrebné so sebou nosiť tiež pravítko, kružidlo a ceruzky rôznych stupňov tvrdosti či nožnice, pastelky a fixky na kreslenie. Aby sa jednotlivé kúsky neváľali voľne po batohu, je vhodné zaobstarať dieťaťu praktický peračník alebo etui na písacie potreby.

Či zvolíte peračník už naplnený alebo nie, v podstate závisí len vás. Tie plne vybavené majú logicky tú výhodu, že sa už nemusíte o nič ďalšie starať a máte istotu, že značkové písacie potreby sú naozaj kvalitné. Napríklad peračník Ergobag obsahuje trojhranné pastelky a ceruzku, ktoré napomáhajú správnemu uchopeniu, a zároveň sú vyrobené z dreva s certifikáciou FSC, ktorá zaručuje, že boli dodržané zásady lesného hospodárenia chrániace prírodu.

Dakine School CasePri výbere peračníkov hrá úlohu samozrejme tiež ich spracovanie a dizajn. Môžete si zvoliť jednoposchodový až trojposchodový model, pričom vzor záleží na veku dieťaťa a jeho vlastných preferenciách. Menšie deti určite nadchnú peračníky českej firmy Bagmaster a Emipo alebo nemeckých značiek Herlitz či Hama.

Staršie deti a tínedžeri často preferujú skôr etui než klasické peračníky. Tie spravidla disponujú chlopňou s niekoľkými gumičkami upevňujúcimi ceruzky a perá a väčším úložným priestorom. Takisto vzory už bývajú u týchto puzdier menej detské – rozprávkové postavičky a roztomilé zvieratká striedajú neutrálne a abstraktné motívy v rôznych farebných kombináciách. Výber je naozaj široký. Medzi obľúbenca sa radí napríklad etui značky Dakine, Nitro alebo Burton. Väčším slečnám, ktoré už prepadli kúzlu elegancie, potom odporučíme etui Reisenthel MultiCase, ktoré môžu využiť aj na kozmetiku či iné drobnosti.

Coocazoo CashDashNaučte potomka hospodáriť

Ďalšou nevyhnutnosťou pre školáka je praktická peňaženka, ktorá uschová pár drobných, kartičku na MHD a čip do školskej jedálne. Pre menšie deti vyberajte peňaženky so šnúrkou na krk – ich používanie je jednoduché, deti majú voľné ruky a nemusia peňaženku zložito hľadať v plnej aktovke. Skvelou voľbou je model s nastaviteľnou šnúrkou, ktorú ponúka napríklad Ergobag. Dôležité sú samozrejme opäť obľúbené motívy a farebné spracovanie, ktoré môže ladiť s ostatným školským vybavením alebo farbou oblečenia, ktoré dieťa nosí najčastejšie. V takom prípade vás poteší široká škála variantov prakticky riešenej peňaženky Step by Step.

Staršie deti sa už bez šnúrky na krk obídu, určite ale ocenia väčšie množstvo vreciek a štýlový dizajn, ktorý ponúka napríklad Coocazoo CashDash alebo peňaženky Chiemsee.

Prezuvky alebo cvičebný úbor vždy pri ruke

športové vrecko ErgobagNosiť si prezuvky a cvičebný úbor patrí k povinnostiam každého školáka a ich nesplnenie často znamená poznámku či aspoň napomenutie. Tomu jednoducho predídete, ak k batohu zaobstaráte tiež vrecúško na prezuvky či športový vak. Ich výhodou je nielen nízka hmotnosť a veľká skladnosť, ale aj ľahká údržba.

Väčšinu z nich možno pohodlne pripnúť či priviazať k batohu. Športové vrecko značky Ergobag, ktoré disponuje predným vreckom oddeleným nepremokavým materiálom, potom školák využije napríklad aj na plavecký výcvik. Ani uloženie mokrých plaviek nebude v tomto prípade žiadny problém.

Ak je vak vybavený dvoma sťahovacími šnúrkami, ktoré zároveň poslúžia ako ramenné popruhy, možno ho nosiť aj samostatne ako batoh. Jedným z mnohých vakov, ktoré tento benefit ponúkajú, je napríklad Coocazoo RockPocket.

Prísť vhod môže aj vrecko na menovku a reflexné prvky, ktoré zvýšia bezpečnosť vášho dieťatka. Spolu s roztomilými vzormi tieto praktické vlastnosti nájdete (nielen) pri detských vakoch Reisenthel.

Camelbak Eddy KidsSprávnym pitným režimom k študijným úspechom

Vedeli ste, že správna hydratácia je jednou zo základných podmienok dobrého fungovania mozgu? Aby ste vaše dieťatko k pravidelnému doplňovanie tekutín motivovali, kúpte mu originálnu fľašu.

A na čo sa pri výbere takej fľaše zamerať? Najprv vyberte požadovaný objem a následne sa zamerajte aj na materiál, ktorý by mal byť testovaný a zdravotne nezávadný. V takomto prípade hľadajte označenie „zdravá fľašu" alebo BPA Free. Toto kritérium spĺňa väčšina fliaš v našej ponuke. Medzi najobľúbenejšie fľaše pre deti patria CamelBak Eddy Kids, Nalgene Grip'n Gulp a zle si nevedie ani Fresh Bottle od českej firmy Karton P + P. Roztomilé vzory sú samozrejmosťou, rovnako ako kvalitné spracovanie a vysoká odolnosť.

Ešte nekončíme

Pokiaľ chcete vášmu dieťaťu dopriať naozaj všetko, čo by mohlo v škole potrebovať, môžete samozrejme investovať tiež do ďalších kvalitných školských potrieb, ako sú plastové dosky, ktoré zabezpečia, že budú všetky zošity perfektne rovné od septembra až do júna.

Hama Step by Step SetPraktickým doplnkom je tiež pláštenka na batoh, ktorá udrží obsah batohu suchý aj vo väčšej prietrži mračien. Výhodou je jej minimálna veľkosť v zloženom stave, takže môže byť v batohu neustále pripravená bez toho, aby nejako prekážala.

Čerešničkou na torte, ktorá síce nie je nevyhnutná, ale môže byť užitočná a oku lahodiace, je krabička či taška na desiatu či obed. Nielen, že zabráni pokrčenie sendvičov a ovocia, niektoré dokonca dokážu udržať aj teplotu pripraveného pokrmu niekoľko hodín po uložení.

Ak si budete chcieť ušetriť prácu s výberom a nákupom vizuálne ladiaceho sortimentu, môžete sa rovno zamerať na školské sety. Tie sú už zostavené tak, aby bola školská výbava ucelená a kompletne zladená do jedného motívu.

Rodičom i deťom prajeme úspešný vstup do nového školského roka!

Súvisiace produkty