Radi Vám pomôžeme:

+420 722 933 770

(9:00–17:00)

Menu
Môj košík : 0 ks: 0 €
AKCIA: Využite zľavový kupón na 10% zľavu na značku DAKINE. Kód kupónu: DAKINE10. Platí do 24.1.2020 aj na zľavnené produkty.

Ako vybrať bežecký batoh

Či už beháte závodne alebo len tak pre radosť, výberu toho správneho batoha je treba venovať dostatočnú pozornosť. Poďme sa teda spoločne pozrieť na to, ako vybrať bežecký batoh šitý na mieru vašim potrebám a na čo sa vyplatí pri výbere zamerať.

Bežecký batoh musí sedieť ako uliaty

CamelBak Octane 10Bežecký batoh by vás mal čo najmenej obmedzovať. Chcete preto nájsť taký, ktorý vám bude pevne sedieť na chrbte, a bude tak čo najbližšie ťažisku, aby pri behu neposkakoval sem a tam. Rozhodne si batoh vyskúšajte priamo v predajni. Naložte doň  pár vecí, s ktorými obvykle beháte (alebo skúšobnú výplň zodpovedajúcej gramáže), a prebehnite sa s ním po miestnosti. Pokiaľ je vám z nejakého dôvodu batoh nepohodlný alebo vás niekde odiera, veľmi pravdepodobne sa to neskôr nezlepší. Radšej preto siahnite po inom modeli a s konečným rozhodnutím sa neunáhlujte.

Tip: Orientačne sa môžete riadiť podľa váhy prázdneho batoha. Bežecké batohy sa vyrábajú z odľahčeného materiálu, a v prípade, že  beháte závodne (či) dlhé trate, aj o pár gramov ľahšiu záťaž určite uvítate.

Objem robí dojem, pre beh však voľte minimalizmus

Mammut Lithium Speed 15Čím menší, tým lepší? Väčšinou áno, nie vždy to ale platí stopercentne. Rozhodujte sa predovšetkým podľa toho, na čo budete batoh najviac využívať. Ak vám stačí vyraziť s fľašou vody, bundou a pár drobnosťami, vyberajte skôr menší batoh. Pokiaľ beháte do práce, potrebujete mať so sebou naopak všetko, bez čoho sa nezaobíde váš bežný pracovný deň.

Pre beh v prírode vám preto môže stačiť batoh o objeme 1–10 litrov, zatiaľ čo pokiaľ so sebou potrebujete vecí viac, vyberajte ideálne medzi batohmi s objemom 11–20 litrov.

Úložné priestory na dosah ruky

CamelBak Ultra Pro Vest M

Pri behu oceníte dobrú dostupnosť úložného priestoru. Zvážte tiež možnosť uchytenia vecí vnútri. Niektoré batohy majú pútko na kľúče alebo malú kapsičku, v ktorej vám kľúče nebudú štrngať. Padnúť vhod môžu aj vnútorné popruhy, ktorými svoje veci pripevníte.

Samostatnou kapitolou je potom uloženie vody. Na niektorých bežeckých batohoch nájdete vrecká na ramenných popruhoch, ktoré slúžia priamo na umiestnenie fľaše. Iné zase disponujú vreckami na hydrovak alebo vak na vodu a pútkom na uchytenie hadičky. Medzi najobľúbenejšie batohy s hydrovakmi patria batohy CamelBak. Vyberať teda môžete podľa svojich preferencií a podľa toho, ako ste  počas behu zvyknutí dopĺňať tekutiny. 

Tip: Hodiť sa vám môže aj dobre dostupná vodotesná kapsička na uloženie telefónu.

Source Fuse 8 lČo dodať na záver? Hádam len znovu pripomenúť, aby ste si bežecký batoh pred kúpou rozhodne vyskúšali. Ľahko sa vám môže stať, že kúsok kúpený „naslepo“ na doporučenie kamaráta vás bude drieť, a premení tak vaše behanie na nočnú moru. Na nákup si nechajte dostatok času a nebojte zájsť za predajcom a požiadať ho o radu.

Tip: Tovar objednaný v našom e-shope si môžete nezáväzne vyskúšať v našich predajniach v Brne a v Prahe.

Dúfame, že s našou pomocou objavíte batoh, ktorý vám pri behu bude kryť chrbát a nebude vám hádzať pomyselné prekážky pod nohy! :-)

Súvisiace produkty

Člen APEK Člen APEK Overené zákazníkmi - Heureka
Akceptujeme karty VISA Akceptujeme karty Mastercard Akceptujeme karty Maestro Akceptujeme Google Pay