Nalgene On the Fly 0,7 l

Skladom
Zostáva len %1
Kód produktu
NALGENE-5565
Vaša cena (s DPH) 16,50 €
Varianty:
Skladom > 5 ks
Sklad e-shop> 5 ks
Predajňa v Bratislave0 ks
 • Doprava od 3,00 €
 • Vyzdvihnutie na predajni ZADARMO
 • 365 dní na výmenu
 • Záruka 2 roky
Skladom
Doprava zadarmo
 

Podrobnosti

Dokonale tesniaca fľaša s odklápacím uzáverom.


Pitný režim môžete dodržiavať štýlovo. Fľaša On the Fly vám skvele padne do ruky i do štandardných cyklistických držiakov. Ľahko sa ovláda jednou rukou, zároveň sa však nemusíte obávať, že by prepustila jedinú kvapku vody. O to sa postará silikónové tesnenie a poistka proti samovoľnému otvoreniu. Fľaša patrí do nového radu Nalgene Sustain, kde je materiál z 50 % vyrobený z odpadových plastov (certifikovaná hmotnostná bilancia ISCC), takže znižuje emisie skleníkových plynov a potrebu používania fosílnych palív. Pre planétu i váš lepší pocit.

 • veko so silikónovým tesnením
 • poistka proti otvoreniu
 • odklápací uzáver
 • praktická ryska na kontrolu vášho pitného režimu
 • vyrobené z recyklovatelného materiálu
 • veko s priemerom 6,3 cm je kompatibilné s ostatnými širokými fľašami Nalgene
 • vhodná do umývačky
 • BPA/BPS Free

Viac informácií

More Information -awtawtawta
VýrobcaNalgene
Objem0,7 l
MateriálEastman Tritan™ - BPA Free
Rozmery24,1 cm
Hmotnosť136 g
Záruka2 roky

Recenzia (2)

5 z 5
(2 recenzií)
5 *
100%
4 *
0%
3 *
0%
2 *
0%
1 *
0%
  2 užívateľských recenzií

  O značke

  História legendárnych fliaš značky Nalgene sa začala písať v roku 1949 v New Yorku, keď americký chemik Emanuel Goldberg vyrobil prvú plastovú skúmavku. Jeho tím odborníkov sa tak najskôr zaoberal vývojom a výrobou plastových nádob, ktoré slúžili ako vybavenie laboratórií. V priebehu 60. rokov 20. storočia si ale niektoré z nich vedci obľúbili natoľko, že sa rozhodli ich používať i na osobné účely. Pretože boli fľaše ľahké a dobre tesnili, brali si ich najčastejšie na turistiku do hôr ako fľaše na vodu.

  O preslávenie fliaš Nalgene sa potom v 70. rokoch postarali skauti, ktorí v nich našli ideálnu outdoorovú fľašu na svoje výpravy do prírody. Oproti vtedy bežne používaným skleneným a plechovým fľašiam boli tie plastové ľahšie, dali sa ľahko prenášať a boli perfektné na skladovanie všemožných tekutín – od vody a rozpustných nápojov, cez jedlo až po šampóny. A tak sa zrodil nápad vyrábať plastové dózy a fľaše vysokej kvality s dlhou životnosťou i pre koncových zákazníkov. Fľaše na vodu značky Nalgene mali vo výbave na zimnej olympiáde v Lake Placid v roku 1980 i americkí hokejisti, ktorí po výhre nad ZSSR získali zlaté medaily. Nalgene je od roku 2004 dcérskou spoločnosťou Thermo Fisher Scientific.

  Nalgene sa svojimi produktmi snaží vyhovieť individuálnym potrebám a životnému štýlu zákazníkov, ale tiež rešpektovať a ochraňovať prírodu, životné prostredie (projekt Nalgene Water Fund) a zdravie spotrebiteľov, ktorí ich výrobky používajú každý deň. Svoje produkty vyrába zásadne bez škodlivých bisfenolov A (BPA) a S (BPS), ktoré sa môžu bežne nachádzať napríklad v niektorých plastových obaloch a fľašiach (najčastejšie vyrobených z polykarbonátu), či v poťahu vnútornej strany plechoviek, odkiaľ sa môžu postupne uvoľňovať do nápoja či potravín a kontaminovať ich. BPA a BPS môžu podľa výskumov zásadne narušovať funkcii hormónov, sú spojované i so vznikom obezity, rakoviny či cukrovky. Obzvlášť nebezpečné sú predovšetkým pre kojencov a malé deti, preto je ich použitie napr. v dojčenských fľašiach v EÚ zakázané. Výrobky Nalgene určené na styk s potravinami z materiálu Eastman Tritan kopolyester prešli dôkladným testovaním, aby sa potvrdila ich bezpečnosť.

  Veľký dôraz je kladený tiež na odolnosť. Silné nárazy, ani nízke či naopak vysoké teploty nie sú dôvodom k obavám. Fľaše tiež spravidla neovplyvňujú chuť nápoja a neabsorbujú farbivá, takže si svoj nápoj vrátane čistej vody môžete naozaj vychutnať. Fľaša, ktorá toho veľa vydrží, nahradí jednorázové plastové obaly, čím sa podieľa na znížení odpadu a emisií.

  Oficiálna stránka výrobcu: www.nalgene.com

  Kategórie

  Produkt sa nachádza v:

  Súvisiace články