Radi Vám pomôžeme:

+420 722 933 770

(9:00–15:00)

Menu

GEMMA Turist 55 dark blue

Nie je skladom
Kód produktu
GEMMA-TUR-55-DBLUE
Vaša cena (s DPH) 131,92 €
Vyradený z predaja
 • 365 dní na výmenu
 • Záruka 3 roky
Nie je skladom
 

Podrobnosti

Batoh GEMMA Turist 55 je priestorný expedičný batoh, ktorý vás bude spoľahlivo odprevádzať na vašich cestách. Batoh je vybavený dostatočným množstvom vreciek a pútok. Špeciálny chrbtový systém vám umožní nastaviť si batoh presne podľa vašej postavy.

Batoh Gemma Turist 55 vo farbe dark blue je ideálny pre vaše výpravy.

Vlastnosti:
- dve komory sú oddelené sťahovacou chlopňou
- predné plnenie s výškovo nastaviteľným vekom
- na hornej časti je pavúk z gumolanka pre uchytenie karimatky a ďalších vecí
- otvorené vrecká na bokoch
- predné vrecko na mapu s vodotesným zipsom
- priestorná kapsa nad hlavnou komorou na zips
- veľké množstvo pútok a popruhov k uchyteniu horolezeckého vybavenia
- výkyvný odnímateľný bedrový pás s vrecúškom na drobnosti
- duralová výstuha v tvare písmena X
- množstvo doplnkov k dokúpeniu (kliešte, pavúk, bočné vrecká a vrecká na mačky)

Vario systém:
Posuvné ramenné popruhy umožňujú posun po dvoch zvislých duralových výstuhách v širokom rozsahu. Ramenné popruhy sú k chrbtu prichytené suchým zipsom, ktorý zabezpečí ich dokonalú fixáciu. Systém umožňuje nastavenie výšky nosného systému pre akúkoľvek výšku postavy, čo umožňuje používať batoh prakticky pre kohokoľvek z rodiny.

Viac informácií

More Information -awtawtawta
Výrobca Gemma
Farba modrá
Objem 55 l
Vrecko na notebook Nie
Rozmery 78 x 32 x 21 cm
Hmotnosť 1,65 kg
Materiál Cordura 750D (100% polyamid, polyuretánový záter, teflonová impregnácia)
RFID ochrana kariet Ne
Záruka 3 roky

Recenzia (2)

5 z 5
(2 recenzií)
5 *
75%
4 *
25%
3 *
0%
2 *
0%
1 *
0%
  2 užívateľských recenzií

  O značke

  Gemma

  Značka Gemma začala existovať v roku 1983, keď sa medzi turistami, vodákmi a horolezcami v celom Československu začala šíriť informácia o prvom stane kopulovitého tvaru. Práve podľa neho bola neskôr pomenovaná aj celá firma. Vďaka veľkej popularite stanu GEMMA 1 sa jeho autor Ing. Aleš Petr rozhodol pre sériovú výrobu, ktorú spustil v spolupráci s firmou AVIA Brno. Čoskoro sa na trhu objavil ďalší Petrov výrobok, anatomicky tvarovaný batoh TURIST. Ten sa vďaka desiatkam tisícov predaných kusov stal klasikou medzi turistickými batohmi. V roku 1987 bola založená firma Gemma, v ktorej ponuke sa objavili pomimo batohov a stanov aj spacie vaky. Následne firma otvára svoju prvú predajňu so ski servisom a začína budovať vlastnú velkoobchodnú sieť.

  V 90. rokoch firma Gemma ďalej rastie. V roku 1995 sa Gemma rozrástla o výrobnú dielňu vybavenú technológiou na vysokofrekvenčné zvarovanie materiálov a získava Národnú cenu za dizajn. Gemma neustále inovuje turistické batohy a rozširuje počet ich farebných variantov. K sortimentu pribúdajú tiež vodácke vaky a transportné tašky. V roku 2000 firma prechádza od českých plastových praciek k talianskému výrobcovi Duraflex. Začína tiež vyrábať batohy z materiálu Cordura od firmy DuPont, čo je jeden z najkvalitnejších európskych materiálov. Batohy Gemma sú tak ešte odolnejšie!

  Ďalej sa firma vo vývoji sústeďuje na detaily a svoje batohy tvorí podľa potrieb svojich zákazníkov. Novinkou sú bočné vrecká na horolezecké mačky, ale aj ďalšie vychytávky. "Kliešť" je odopínacia čelná kapsa, ktorá môže slúžiť aj ako malý pomocný batoh. "Pavúk" je univerzálny upevňovací systém, umožňujúci napr. pripevnenie karimatky, alebo kapsy pre "mačky" na prednú časť batoha. Tieto prvky zvýrazňujú užitočnosť výrobkov Gemma čoby univerzálnych batohov.

  Vysoký dôraz je už tradične kladený na prepracovaný chrbtový systém. Súčasťou týchto turistických batohov je tzv. systém Vario. Ten umožňuje nastaviť výšku nosného systému pre akúkoľvek postavu, takže batoh je vždy pripravený na používanie vsetkými členmi rodiny!

  Gemma si zakladá na troch tradičných vlastnostiach svojich výrobkov, ktorými sú spoľahlivosť, vysoký komfort a kvalitný dizajn. Medzi najznámejšie produkty možno zaradiť hlavne batohy Gemma HikeGemma Walk alebo Gemma Trip. Medzi užívateľmi sú veľmi obľúbené tiež turistické batohy Expedition