Radi Vám pomôžeme:

+420 722 933 770

(9:00–17:00)

Menu
Môj košík : 0 ks: 0 Kč

Gemma

Česká firma Gemma sa venuje výrobe batohov už viac ako dvadsať rokov. V našej ponuke nájdete množstvo kvalitných univerzálnych batohov s overenými nosnými systémami a prepracovanými doplnkami. Batohy Gemma sú vhodné pre najrôznejšie outdoorové aktivity a možno ich zakúpiť v rôznych farebných kombináciách a veľkostiach.

 1. GEMMA Expedition 60
  Skladom
  Doprava zadarmo
  Gemma Expedition 60
  Vaša cena (s DPH) 138,85 €
 2. GEMMA Marathon 40
  Skladom
  Doprava zadarmo
  Gemma Marathon 40
  Vaša cena (s DPH) 78,46 €
 3. GEMMA Trail 17
  Skladom
  -15 %
  Gemma Trail 17
  Vaša cena (s DPH) 41,19 € Bežná cena 48,46 €
 4. GEMMA Expedition 50 khaki
  Skladom
  -15 %
  Doprava zadarmo
  Gemma Expedition 50 khaki
  Bežná cena 138,85 € Vaša cena (s DPH) 118,02 €

Značka Gemma začala existovať v roku 1983, keď sa medzi turistami, vodákmi a horolezcami v celom Československu začala šíriť informácia o prvom stane kopulovitého tvaru. Práve podľa neho bola neskôr pomenovaná aj celá firma. Vďaka veľkej popularite stanu GEMMA 1 sa jeho autor Ing. Aleš Petr rozhodol pre sériovú výrobu, ktorú spustil v spolupráci s firmou AVIA Brno. Čoskoro sa na trhu objavil ďalší Petrov výrobok, anatomicky tvarovaný batoh TURIST. Ten sa vďaka desiatkam tisícov predaných kusov stal klasikou medzi turistickými batohmi. V roku 1987 bola založená firma Gemma, v ktorej ponuke sa objavili pomimo batohov a stanov aj spacie vaky. Následne firma otvára svoju prvú predajňu so ski servisom a začína budovať vlastnú velkoobchodnú sieť.

V 90. rokoch firma Gemma ďalej rastie. V roku 1995 sa Gemma rozrástla o výrobnú dielňu vybavenú technológiou na vysokofrekvenčné zvarovanie materiálov a získava Národnú cenu za dizajn. Gemma neustále inovuje turistické batohy a rozširuje počet ich farebných variantov. K sortimentu pribúdajú tiež vodácke vaky a transportné tašky. V roku 2000 firma prechádza od českých plastových praciek k talianskému výrobcovi Duraflex. Začína tiež vyrábať batohy z materiálu Cordura od firmy DuPont, čo je jeden z najkvalitnejších európskych materiálov. Batohy Gemma sú tak ešte odolnejšie!

Ďalej sa firma vo vývoji sústeďuje na detaily a svoje batohy tvorí podľa potrieb svojich zákazníkov. Novinkou sú bočné vrecká na horolezecké mačky, ale aj ďalšie vychytávky. "Kliešť" je odopínacia čelná kapsa, ktorá môže slúžiť aj ako malý pomocný batoh. "Pavúk" je univerzálny upevňovací systém, umožňujúci napr. pripevnenie karimatky, alebo kapsy pre "mačky" na prednú časť batoha. Tieto prvky zvýrazňujú užitočnosť výrobkov Gemma čoby univerzálnych batohov.

Vysoký dôraz je už tradične kladený na prepracovaný chrbtový systém. Súčasťou týchto turistických batohov je tzv. systém Vario. Ten umožňuje nastaviť výšku nosného systému pre akúkoľvek postavu, takže batoh je vždy pripravený na používanie vsetkými členmi rodiny!

Gemma si zakladá na troch tradičných vlastnostiach svojich výrobkov, ktorými sú spoľahlivosť, vysoký komfort a kvalitný dizajn. Medzi najznámejšie produkty možno zaradiť hlavne batohy Gemma HikeGemma Walk alebo Gemma Trip. Medzi užívateľmi sú veľmi obľúbené tiež turistické batohy Expedition

Člen APEK Člen APEK Overené zákazníkmi - Heureka
Akceptujeme karty VISA Akceptujeme karty Mastercard Akceptujeme karty Maestro