Radi Vám pomôžeme:

+420 722 933 770

(9:00–15:00)

Menu

Spoločenská zodpovednosť

Uľahčiť vám cestovanie je naším poslaním, ktorého neodmysliteľnou súčasťou je aj snaha robiť svet lepším miestom. Dodržiavanie základných princípov spoločenskej zodpovednosti je pre nás samozrejmosťou a neustále hľadáme ďalšie spôsoby, ako sa v tejto oblasti ďalej zlepšovať.

Recyklujeme

Bez obalov sa jednoducho nezaobídeme. Snažíme sa ich však aspoň využiť na maximum. Takmer všetky obalové materiály, ktoré dostaneme od našich dodávateľov, znovu používame a posielame koncovým zákazníkom alebo partnerom. Tie, pre ktoré ďalšie uplatnenie nenájdeme, starostlivo roztriedime.

Triedime odpad

Pravidlá triedenia odpadov si osvojil celý tím a svedomito ich dodržiava. Triedenie je teda každodennou praxou ako v oddelení expedície zásielok, ako aj v kanceláriách a v zázemí našich predajní.

S potešením sa navyše môžeme pochváliť, že sa nám niektoré druhy odpadu darí redukovať natoľko, že koše na ne určené takmer zívajú prázdnotou. Napríklad PET fľaše sú vďaka uvedomelosti všetkých zamestnancov v základni našej firmy veľmi vzácnu návštevou.

Sme féroví

Hoci sme hraví, hra na schovávačku nepatrí medzi naše obľúbené. S našimi partnermi preto rokujeme otvorene a na transparentnosti si zakladáme. Zároveň sa nebránime novým nápadom, dodávateľom ani produktom – všetky ponuky nám vždy stoja minimálne za zváženie.

Pred zákazníkmi potom neskrývame, že sa nám tu a tam môže votrieť nejaká tá chybička (predsa len nie sme stroje a sme za to radi). Na oplátku s otvorenou náručou vítame všetky pripomienky a individuálne požiadavky, ktoré nás postrčia v ďalšom rozvoji.

Dodržiavame ľudské práva i pracovné štandardy

Zákony a nariadenia sú pre nás len odrazovým mostíkom – pracovné štandardy sa snažíme ešte prekonávať. Všetci členovia tímu (vrátane našich maskotov) tak môžu čerpať rôzne firemné benefity a spoľahnúť sa na individuálny prístup.

Náš tím je naozaj rozmanitý a o špecifiká nie je núdza. V ústrety vychádzame mamičkám na rodičovskej dovolenke, študujúcim, zdravotne znevýhodnením aj všetkým inak postihnutým (workoholikom, nenapraviteľným dobrodruhom, členom klubu anonymných kávoholikov aj tým, ktorí veria v jednorožca). Slová ako normálny" sme dávno vymazali z firemného lexikónu používaných výrazov.

Šetríme životné prostredie

Naše servery bežia 100 % na elektrinu vyrobenú z obnoviteľných vodných zdrojov, teda bez emisií CO2.

Vo firme preferujeme ekologické čistiace prostriedky a drogériu, obedy si väčšina z nás nosí vo vlastných škatuľkách, čo nie je nutné, zbytočne netlačíme...

Okrem toho sa tiež podieľame na osvete – ekologicky šetrný spôsob výroby je u značiek, ktorých produkty predávame, vždy veľké plus, ktoré radi vyzdvihneme a upozorníme naň. Tipy, ako šetriť životné prostredie, nájdete aj na našom blogu.

Pre dobrú vec by sme sa rozdali