Využite kupón SEPT6 a získajte zľavu 6 % na nezľavnené produkty. Platí do 19. 9. 2021.

Ochráňte svoje karty pred krádežou dát s RFID ochranou

Bezkontaktné karty nás sprevádzajú dnes denne. Či už je reč o kartách platobných, prístupových či dopravných, vďaka technológii RFID je ich používanie veľmi pohodlné a spoľahlivé. Problém je v tom, že okrem oprávneného príjemcu tieto karty môže nezákonne prečítať aj tretia osoba, a získať tak prístup k vašim dôverným informáciám. Poďme sa teda pozrieť, čo sa skrýva pod štyrmi tajomnými písmenami RFID, a či sa dá proti zlodejom dát chrániť.

Čo znamená RFID?

Tatonka Check In RFIDRFID (anglicky Radio-frequency identification, čiže Rádiofrekvenčný systém komunikácie) je bezkontaktná metóda čítania dát, ktorá nevyžaduje, aby vysielač a prijímač boli v priamom dohľade. Čítačka vysiela elektromagnetické pulzy, ktoré zachytáva najčastejšie pasívny čip (tzv. „tag", umiestnený napríklad na platobnej karte alebo v telefóne) a reaguje na ne odoslaním informácie.

Okrem platobných kariet sa metóda RFID používa napr. na identifikáciu, organizáciu a sledovanie tovaru, riadenie prístupu osôb do vyhradených priestorov, na pasoch, pri zaznamenávaní časov športovcov, na predplatné cestovné v hromadnej doprave a pod.

Ako sa chrániť pred krádežou dát?

peňaženka Secrid SlimwalletOchrana pred zneužitím osobných dát, ktoré sú uložené na rôznych nosičoch pre bezkontaktné komunikáciu, je pomerne jednoduchá. Stačí kartu vložiť do ochranného puzdra, ktoré znemožní načítanie informácií.

A ako táto ochrana funguje? Vo vrecku či v priehradke na kartu je integrovaná špeciálna vložka či fólia, ktorá blokuje rádiové vlny, a tým znemožňuje odcudzenie dát.

Ako karty bezpečne nosiť?

Z našej ponuky si môžete vybrať veľa produktov, ktoré sú RFID ochranou vybavené:

Osprey Document Zip Wallet Poppy OrangePeňaženky: napr. Secrid, Jack Wolfskin Cashbag Wallet RFID Night blue alebo Tatonka Travel Zip L RFID B Black.

Puzdrá na doklady: napr. Osprey Document Zip Wallet Poppy Orange.

Ľadvinky: napr. Osprey Stealth Waist Wallet Black.

Palubné tašky: napr. Heys Hili Multi-Zip Boarding Duffel.

A tašky cez rameno napr. Tatonka Check In RFID B Olive.

Za vyzdvihnutie stoja najmä výrobky nemeckej spoločnosti Tatonka. Tie sú vybavené zabudovanou fóliou CRYPTALLOY®, ktorá pri testovaní obdržala certifikát nezávislej inštitúcie TÜV Saarland.

Príbeh značky Secrid a tajomstvo obľúbenosti ich produktov vám potom priblíži článok na našom blogu.

Vďaka RFID ochrane môžete byť pokojnejší, že vaše údaje zostanú súkromné, a to ako v bežnej každodennej prevádzke, tak aj na cestách.

Súvisiace produkty