Radi Vám pomôžeme:

[email protected]
Menu
Môj košík : 0 ks: 0 €
AKCIA: Využite zľavový kupón na 10% zľavu na značku DAKINE. Kód kupónu: DAKINE10. Platí do 24.1.2020 aj na zľavnené produkty.

Ako vybrať kozmetickú taštičku

Kozmetická taštička je praktická drobnosť, ktorá robí cestovanie jednoduchším. Ako ale zo širokej škály najrôznejších modelov všetkých možných veľkostí a vnútorného usporiadania vybrať tú vhodnú? Poďme na to pekne poporiadku.

Prvým a asi najdôležitejším kritériom pri výbere kozmetickej tašky je účel, pre ktorý ju chcete používať. Či s vami má jazdiť v turistickom batohu pod stan alebo do luxusných hotelov pri mori. Ak sa chcete minimalisticky zbaliť na krátku služobnú cestu alebo idete do svetových metropol užívať si nočný život. Či ste minimalisti alebo sa bez kompletnej kozmetickej výbavy jednoducho nezaobídete. Máte v tomto jasno? Potom je už výber hračka!

Idem na pár dní s minimom vecí

kosmetická taštička Golla Private MAk vás čaká jedna až dve noci niekde v hoteli a nepotrebuje obrovskú zásobu kozmetiky, budú malé kozmetické taštičky to pravé pre vás. Pohodlne do nich zmestia kefku a pastu na zuby, pár líčidiel, krém v malom balení a často aj hrebeň na vlasy. Hravo si s nimi vystačí aj väčšina pánov.

V kategórii malých kozmetických taštičiek môžete vyberať hneď z niekoľkých modelov od mnohých výrobcov. Klasický tvar kozmetického puzdra má napríklad Reisenthel Multicase, ktorý je obľúbený u zákazníkov vďaka decentnému dizajnu a maximálnej funkčnosti. So svojím objemom 1,5 litra je typickým reprezentantom tejto kategórie kozmetických puzdier. Ďalším variantom je napríklad Dakine Accessory Case v mnohých trendy farbách a s veľkým pútkom na zavesenie.

Pre milovníkov striedmeho severského štýlu sú tu krásne kozmetické tašky Golla Private M, ktoré vás nadchnú čistým prevedením i jemnou potlačou na látke. Pokiaľ si potrpíte na poriadok a poriadok, určite sa vám bude páčiť Reisenthel TravelCosmetic XS, ktorá má vystužený horný okraj, takže taštička pekne drží otvorená. Naviac má po stranách malé vrecká, vďaka ktorým budú fľaštičky a tubičky s kozmetikou prehľadne usporiadané a pevne držať na svojom mieste.

Idem na týždennú dovolenku do hotela

kosmetická taška Reisenthel ToiletBagNa týždenný pobyt býva potrebné trochu väčšie množstvo kozmetiky, a tak aj objemnejšia kozmetická taška. Niektoré modely, ako napríklad Travelite Cosmetic Bag L alebo Reisenthel ToiletBag, ponúka možnosť si otvorenú tašku zavesiť v hotelovej kúpeľni na integrovaný háčik. Túto vychytávku oceníte najmä v kúpeľniach s nedostatkom poličiek a odkladacích priestorov. Všetky prípravky a pomôcky môžu zostať prehľadne uložené v závesnej kozmetickej taške, bez toho aby ste sa museli obávať ich namočenia, spadnutia a strát.

Široký výber je aj v iných prevedeniach kozmetických tašiek vhodných na týždenný pobyt. Niektoré varianty vám ponúknu viac oddelených vreciek (napríklad Titan Nonstop Cosmetic Bag) alebo šikovne vyriešený vnútorný priestor (napríklad v taštičke Deuter Wash Room) s množstvom vreciek, priehradiek a gumičiek pre uchytenie kozmetiky. Aj v strednej veľkosti sa dajú nájsť produkty s vystužením, ktoré krásne držia otvorené. K najpredávanejším patrí elegantný Reisenthel Travel Cosmetic.

Idem s celou rodinou a chcem mať všetko potrebné pohromade

kosmetický kufřík Titan Limit Beauty CaseČastým problémom rodín s malými deťmi je veľké množstvo kozmetiky. Obzvlášť v lete, keď deti potrebujú opaľovacie krémy s vysokým faktorom a je ich naozaj veľká spotreba. Objem a počet rôznych prípravkov tak môže narásť do závratných rozmerov.

Pokiaľ chcete zabaliť všetku kozmetiku do jednej batožiny, sú pre vás ideálnym riešením kozmetické kufríky. Môžu byť ako v textilnom prevedení (napríklad Travelite Orlando Beauty Case), tak aj škrupinové, ktoré majú obrovskú výhodu vo svojej vodoodolnosti. Podrobnejší nákupný kozmetických kufríkov nájdete na našom blogu. Kozmetické kufre sú tiež vhodné pri cestovaní obytným autom, kde kozmetickú batožinu jednoducho otvoríte a máte po ruke všetko potrebné.

Ak uprednostňujete oddelenie jednotlivých druhov kozmetiky, najčastejšie veci na a po opaľovaní v samostatných taškách, môžete využiť kombináciu Reisenthel ToiletBag XL a Reisenthel TravelCosmetic. Keď si navyše oboje si vyberiete v ladiacom dizajne, budete nielen ihneď vedieť, kam na čo siahnuť, ale potešíte pritom aj svoje estetické cítenie.

Idem športovať a každý gram navyše sa počíta

Deuter Wash Bag Lite IAk bude vaša dovolenka čisto športového rázu, mali by ste tomu prispôsobiť aj výbavu. Opäť záleží, na ako dlho idete a koľko kozmetiky so sebou vlastne potrebujete.

Vyrážate s ruksakom a chcete si vziať naozaj len to najnutnejšie v podobe kefky, pasty a malého mydla (prípadne repelentu)? Bohato vám postačí niektorý z odľahčeným variantov Sea to Summit Toiletry Bag S, ktorý sám o sebe váži iba 38 g. Alternatívou môže byť Husky Fly alebo Deuter Wash Bag Lite I, ktorá má dokonca len 25 g. Ak nemáte čas si hygienické potreby poriadne usušiť , môže byť vhodným riešením aj obyčajné zipsové vrecko, do ktorého mokré veci bezpečne uložíte, a tak nebude hroziť navlhnutie ostatného vybavenia v batohu.

Športová dovolenka so zázemím „v civilizácii" vám dovolí mať  viac vecí a pohodlne si ich nechať na ubytovanie. Potom môžete siahnuť po niektorých športovejšie vyzerajúcich kozmetických taškách, ako je Deuter Wash Center I alebo II alebo Tatonka Washbag DLX.

Športovejší vzhľad kozmetickej tašky uvítajú obzvlášť muži, ktorí sú športovci telom i dušou. A to často aj vtedy, keď sa vydávajú napríklad na služobnú cestu.

Som malý cestovateľ a kúpanie ma musí baviť

Boll Kids ToiletryNezabúdame ani na najmenších cestovateľov, ktorým, hoci cestujú s rodičmi, vlastná kozmetická výbava dodá pocit náležitej zodpovednosti. A ak sa potom vydajú na tábor, školu v prírode či k starým rodičom, je detská kozmetická taštička takmer nevyhnutnosťou!

Nezaháľali ani výrobcovia a rozhodne je z čoho vyberať. Klasická rolovacia kozmetická taštička takmer nevyhnutnosťou! Deuter Wash Bag Kids je k dispozícii v dievčenskom aj chlapčenskom prevedení. Svojimi veselými obrázkami motýlikov, rybičiek a mravčekov zaujmú kozmetické tašky Boll Kids Toiletry. A za zmienku stojí aj novinka Reisenthel Toiletbag Kids, ktorá je vo všetkom porovnateľná s dospeláckym variantom. Veselé obrázky a jemné pastelové farby ale môžu dospeláci len ticho závidieť. :-)

Na veľkosti záleží

Na záver pre vás máme ťahák veľkostí kozmetických tašiek, nech máte jasnú predstavu, ako veľkú taštičku vlastne potrebujete.

Najmenšie kozmetické taštičky do 0,5 litra sú vhodné na najnutnejšiu výbavu – skladacia kefka, malá pasta na zuby, malé balenie mydla a šampónu.

Malé kozmetické puzdrá do objemu 1,5 litra dokážu pojať kefka s pastou, hrebeň, cestovné balenie mydla a šampónu, trochu dekoratívnej kozmetiky a malý krém.

Kozmetická taška do 3 litrov sa už hravo postará o kozmetiku na týždeň vo väčšom objeme. Klasické balenie (250 ml) šampónu aj mydlá nie sú problém. Miesto ostane aj na viac druhov krémov a dekoratívnej kozmetiky a vlezie sa aj objemná kefa a lak na vlasy.

Kozmetické kufre, ktoré ponúka objem až 20 litrov, pohodlne pojmú veľké balenia pre celú rodinu – mydlo, šampóny, krémy, opaľovacie prípravky, vlasovú kozmetiku, a dokonca aj fén alebo kulmu. Všetko pohodlne v jednej batožine.

Súvisiace produkty

Člen APEK Člen APEK Overené zákazníkmi - Heureka
Akceptujeme karty VISA Akceptujeme karty Mastercard Akceptujeme karty Maestro Akceptujeme Google Pay