Radi Vám pomôžeme:

+420 722 933 770

(9:00–15:00)

Menu
AKCIA: Využite zľavový kupón na 20 % zľavu na retro batohy. Kód kupónu: RETRO20. Platí do 7. 6. 2020 na nezľavnené produkty.

Ako vybrať detský kufor na kolieskach

Mať svoj vlastný cestovný kufor je pre dieťa veľký krok smerom k dospelosti a samostatnosti. Poradíme vám, ako vybrať taký, aby sa deťom nielen páčil svojím dizajnom, ale bol aj praktický a spoľahlivý.

Detský kufor šitý na mieru malým cestovateľom

Dětský kufr Hey Britto

Prvým sitom pri výbere kufra býva najčastejšie jeho veľkosť či objem, ktorý sa odvíja od účelu a dĺžky plánovaných ciest. Malým deťom, ktoré spravidla cestujú v doprovode rodičov a svoj kufor obsadí len pár nevyhnutnosťami, ako sú plyšové hračky, omaľovánky a pastelky, bohate postačí malý detský kufrík s objemom medzi 10 a 15 litrami.

Pre väčších a samostatnejších cestovateľov, ktorí sa vydávajú na tábor, školu v prírode či na prázdniny k starým rodičom, je vhodný detský cestovný kufor s trochu väčším objemom. Pohodlne doň uložíte detské oblečenie na niekoľko dní, pár náhradných topánok a nevyhnutné hygienické potreby.

Odrastenejším slečnám a chlapcom potom najlepšie poslúži kufor z kategórie 31–40 l, napríklad veselý Heys Britto Tween Spinner. Hravo ho ale nahradí aj klasický palubný kufor v zaujímavom dizajne. Čo takto farebný SuitSuit Caretta alebo praktický Travelite Neopak?

Výhodou detských kufríkov je fakt, že sa bez problémov zmestia do limitov pre rozmery palubnej batožiny väčšiny leteckých spoločností. Nemusíte ju teda odbavovať a dieťa v nej môže mať všetko, čo by mohlo počas letu potrebovať.

dětský kufr Vaude Gonzo

Textil alebo škrupina? S detským kufrom má byť psina!

Pri výbere materiálu detského kufra je vždy potrebné zvážiť všetky pre a proti. Textilné kufre väčšinou disponujú ďalšími vonkajšími vreckami, ktoré možno pri cestovaní využiť na nevyhnutnosti, ktoré je dobré mať neustále pri sebe. Ich nevýhodou však môže byť náročnejšia údržba – ľahšie sa zašpiní a horšie sa čistí.

Oproti tomu škrupinové detské kufreodolnejšie, a to voči možnému poškodeniu a špine. Taktiež veci krehké či také, ktoré je potrebné chrániť pred navlhnutím, sú v nepremokavej škrupine uložené omnoho bezpečnejšie.

Materiál mimo iné určuje aj hmotnosť kufra, o ktorej obecne platí, že čím ľahší samotný kufor je, tým lepšie. Pri tom detskom by nemala hmotnosť presiahnuť 2,5 kg, aby deti zvládli s kufrom bez problémov manipulovať.

O koliesko viac alebo menej?

Pri výbere detského kufra na kolieskach myslite taktiež na ďalšie vlastnosti, ktoré môžu používanie pojazdnej batožiny značne uľahčiť.

Menšie kufre sú väčšinou vybavené dvoma kolieskami, tie väčšie majú často rovno štyri. Pokiaľ sa malý dobrodruh s kufrom nechystá peši absolvovať dlhé trasy mestom, pre presuny na letisku, stanici či z auta do iného dopravného prostriedku dve kolieska bohato postačia. Štvorkolieskové kufre potom majú tú výhodu, že ich možno ako ťahať za sebou, tak aj tlačiť všetkými smermi bez nutnosti ich nadvihovať a zložito otáčať.

Nevyhnutným doplnkom ku kolieskam je samozrejme výsuvná rukoväť. Tá by mala byť pevná, ale odľahčená, ľahko ovládateľná a pohodlne sa držať.

Niektoré kufre sú vybavené taktiež expandérom, vďaka ktorému je možné objem korigovat až o 20 %. Ako na to? Úplne jednoducho – rozopnutím alebo zapnutím na to určeného zipsu.

Dôležité je taktiež, čo sa skrýva vnútri. Pre lepšiu organizáciu uložených vecí príde vhod textilná prepážka na zips a kompresné popruhy, ktoré v kufri nastolia na prvý pohľad zdanlivo nereálný poriadok.

Heys Travel Tots Lightweight Kids – sada batohu a kufru

Kufor ako maľovaný

Pre deti bude samozrejme dôležité, ako kufor vyzerá. Našťastie je výber naozaj veľký. Obľúbený superhrdina, mačička Hello Kitty alebo snáď jednorožec? Na svoje si prídu milovníci zvieratiek, športový nadšenci a moderné deti vyjadrujúce svoje pocity zásadne emotikonmi či tzv. smajlíkmi.

Praktická je taktiež súprava detského kufra a batoha Heys Travel Tots Lightweight Kids – to aby jednému zvieratku nebolo bez druhého smutno. :-)

Ďalšou alternatívou sú potom detské cestovné tašky, ktoré však s absenciou koliesok strácajú svoju výhodu v podobe pohodlného premiestňovania.

A rada na záver? Detský cestovný kufor vyberajte tak, aby boli spokojní všetci zúčastnení. Dieťaťu by sa mal kufrík páčiť, ale zároveň nie je dobre šetriť na úkor kvality. Pokiaľ nebude jeho použitie dostatočne pohodlné, ostane vám ležať v skrini alebo – v tom horšom prípade – skončí vo vašich rukách ako ďalšie bremeno, ktorým sa malý cestovateľ na svojich výpravách za dobrodružstvom rozhodne nehodlá nechať zdržovať.

Súvisiace produkty