Radi Vám pomôžeme:

+420 722 933 770

(9:00–15:00)

Menu

Ako vybrať športovú tašku

Nosiť športové náčinie, topánky a tričká medzi peňaženkou, dokumentmi a zvyškom jedla túži málokto. Športové a pracovné aktivity je preto najlepšie šikovne rozdeliť nielen v hlave, ale aj v batožine. Ako ale vybrať ideálnu tašku, ktorá splní vaše očakávania? Klasická kabelka či batoh do práce väčšinou ponúkajú obmedzený úložný priestor a nezvládnu ani väčšiu záťaž. Najlepším scenárom je preto zadovážiť si športovú tašku, do ktorej sa pohodlne vojde všetko, čo k danému športu potrebujete. 

Veľkosť

Reisenthel Mini Maxi Duffle Apple GreenKeď si so sebou balíte len topánky a nejaké športové oblečenie, stačí siahnuť na istotu po menšej taške. Na základnú výbavu na fitness, plávanie či jogu si vystačíte s klasikouobjemom 20 litrov, kam se pohodlne vojde aj fľaša s pitím, uterák alebo puzdro na kozmetiku. Misiu splní napríklad skladacia Mini Maxi Duffle Bag od Reisenthelu i Travelite Flow s nepremokavým dnom. Vzhľadovo univerzálnejšií Reisenthel Activity Bag s organizérom nadchne dámy, pre pánov bude vhodnejší Deuter Hopper so samostatným vreckom na obuv.

Akonáhle je ale potrebné pridať ešte ďalšie vybavenie – chrániče, helmu, činky alebo loptu, budete potrebovať tašku, ktorá je priestrannejšia. Obľúbeným modelom pre vyznávačov minimalizmu je Dakine EQ Duffle, ktorá je dostupná hned v niekoľkých veľkostiach. Zbaliteľnú tašku Osprey Trilium 45 ľahko odnesiete aj pri plnom náklade v ruke, cez rameno alebo štýlom crossbody. Deuter Aviant Duffel s objemom 70 litrov sa dá nosiť aj na chrbte ako batoh. 

Travelite Basics Doubledecker Black

Venujete sa skutočne náročnému športu typu tenishokejboxlyžovanie alebo vás čaká dlhšia cesta na závody či zápas? Pre skutočných športových nadšencov je ideálnou voľbou športová taška na kolieskach, ktorá uľahčí prepravu objemnejšej výbavy a pomôže ušetriť sily, ktoré sa budú pri výkone hodiť. Travelite Basics wheeled duffle L s výsuvnou rukoväťou a praktickým expandérom ponúka objem až 119 litrov. Pre tých, ktorí ocenia možnosť zbaliť sa rovnako pohodlne ako do kufru je stvorená verzie Travelite Doubledecker. Nič vhodnejšieho na týždenné sústredenie už skrátka nenájdete.  

Materiál a vzhľad

Ľahká údržba je ale prioritou číslo jedna tiež v prípade vnútorného priestoru. Tu sme znova späť pri jedle. Ak ste zvyknutí si so sebou nosiť namiešaný proteínový nápoj, ovocie alebo kašu v krabičke, potom by ste mali pokukovať po taške s odizolovaným vreckom, ktoré je bez podšívky alebo s podšívkou z dobre umývateľného, prípadne vyprateľného materiálu. To sa týka aj mamičiek, ktoré so sebou na cvičenie vodia malé deti.

Deuter Hopper Black ZigzagŠportovci venujúci sa vonkajším tréningom a outdoorovým aktivitám ocenia predovšetkým nepromokavý materiál. Ten ochráni obsah tašky pred vlhkosťou, ale aj nečistotami. Čo sa týka údržby, určite sa bude hodiť aj dno z umývateľného  materiálu, akonáhle totiž taška stojí v prachu, na štrku alebo v tráve, bude to na nej poznať. 

Tieto požiadavky dnes už spĺňa mnoho tašiek vyrobených z polyamidunylonu i najbežnejšieho polyesteru, ktorý väčšinou stačí len očistiť handričkou s trochou mydlovej vody. Kúpiť ale stále môžete i starú dobrú bavlnu

Vzhľad je otázkou individuálneho vkusu každého človeka. Pokiaľ preferujte moderný štýl so vzormi a potlačou, pravdepodobne vás oslovia hlavne značky ako ReisenthelDakineEastpak alebo Nitro. Ak lahodí vášmu oku viac športová klasika v jednofarebnom prevedení, potom sa určite pozrite na kúsky od Travelite, DeuterSalewaThule nebo CAT

Vychytávky

Vrecká, organizér a zázračné popruhy Nitro Weekender Duffle XS Fragments blue

Tak bežná vec ako vrecká sa ako vychytávka nezdá, nie každá taška ich však má, natož aby boli na správnom mieste. Pritom je vždycky fajn byť schopný pri vstupe na recepciu rýchlo nahmatať peňaženku či permanentku a nezdržiavať frontu. Športová taška Thule Chasm 40 má prehľadné vrecká umiestnené hneď pod vekom, splní tak najnáročnejšie požiadavky na organizáciu, ale tiež na odolnosť a záťaž. Naviac je možné ju niesť buď ako tašku, alebo vďaka odnímateľným ramenným popruhom ako batoh. O trochu guľatejšia, ale rovnako praktická a variabilná je i taška Osprey Trillium, z ktorej si v priebehu chvíľky vykúzlite ideálneho pomocníka. Tašky Dakine Ranger a Vaude Desna zaistí viac priestoru na vaše veci.

Pestrofarebná Nitro Duffle Bag XS so spevnenou kostrou je vybavená dokonca bočným vreckom s organizérom. Uľahčí vám i cesty mestom z práce do športovej haly alebo telocvične, kedy budete mať lístky i mobil so sluchátkami stále na dostah a pod kontrolou. 

Nožky a zpevněné dno

Travelite Flow Locker BagAsi najideálnejším predstaviteľom športovej tašky je Travelite Flow Locker Bag. Či už ju postavíte do mokra alebo do piesku, spodná časť zostane v suchu vďaka nožičkám a spevnenému dnu s vodeodolnou úpravou. Samostatné oddiely na topánky a odevy zase zajistí to, že se optimálne rozloží záťaž a bude stabilná. Bezkonkurenčne dobre sa ponesie v ruke aj na ramene z auta do šatne a naviac máte istotu, že sa rozmerovo zaručene vojde do každej skrinky

Podobne prepracovaná, len vzhľadovo veselšia je aj taška Reisenthel Allrounder L Pocket, ktorej dno je vybavené dokonca piatimi nožičkami, ktoré ho spoľahlivo držia nad zemou. Okrem toho si ju zamilujete tiež vďaka vnútorným priehradkám, ktoré pomôžu oddeliť všetky drobnosti vo vnútri. 

Čo neminúť

Ponuka športových tašiek je skutočne veľmi pestrá. Ak hľadáte kúsky, s ktorými si pri tréningu rozhodne neurobíte hanbu, potom oceníte ďalšie tipy na zaujímavé kúsky v našej ponuke:

Súvisiace produkty