Radi Vám pomôžeme:

+420 722 933 770

(9:00–15:00)

Menu

Ako si vybrať peňaženku

Peňaženka je veľmi osobná záležitosť. Nielenže doslova vyjadruje vašu identitu, ale dáva svetu najavo, spolu s jej obsahom, akým človekom asi ste – organizovaným, pripraveným, alebo chaotickým? Takže keď príde ten čas na výmenu peňaženky, mali by ste zvážiť hneď niekoľko faktorov a vedieť, po čom sa vlastne poobzerať.

Veľkosť

Ak máte veľkú peňaženku, budete mať potrebu do nej takzvane natlačiť čo najviac kartičiek, vizitiek a účteniek. Sme si istí, že nie všetky musia zaberať v peňaženke miesto. Rozložte si zákaznícke karty a nákupné zoznamy na stôl a rozmyslite si, ktoré z nich naozaj každý deň používate. Ostatné, sporadicky potrebné, prihoďte do kabelky alebo tašky len vtedy, keď budete mať v pláne do danej drogérie alebo knižnice ísť. Hneď bude jednoduchšie nájsť peňaženku s presným počtom kapsičiek.

Tip: Muži, ktorí nosia peňaženku v zadnom vrecku by mali na leto zvoliť menšiu verziu na pár drobných a kreditnú kartu, aby hrubá napchatá peňaženka nevydúvala vrecká šortiek a nekrivila chrbticu. V zime ju zase noste vo vrecku kabáta alebo bundy a neseďte na nej.

Materiál

Peněženka L.CREDI Filippa Wallet L Pink ClayVýber peňaženky by mal byť niečím viac, než len rozhodovaním sa, ktorá portmonka vyzerá dobre a ktorá nie. Pokiaľ ju nosíte celé dni v zadnom vrecku džínsov, vyberajte z ľahšej kože, tá po čase získa chcenú a trendy patinu. Ak holdujete zvolaniu „Suit up!“ a denne sa prechádzate v obleku, siahnite po elegantnej koženej a sofistikovanom tmavšom povrchu. Ženy nosiace kabelku plnú flakónikov, vreckoviek a make-upu zase urobia najlepšie, ak siahnu po látkovej peňaženke, z ktorej potom ľahko vysypú odrobinky a hodia do práčky.

Tip: Pozor na to, aby mala peňaženka priehradku na mince. Stále viac moderné sa stávajú modely bez tejto vnútornej kapsičky. A ak máte so sebou celý den deti alebo drahé polovičky, nie každá peňaženka má priehľadné okienko na fotky.

Účel

Každodenné nosenie

Ples, šport, práca? Na každú príležitosť nájdete svojho favorita. Vzhľad peňaženky na bežné nosenie by sa mal odvíjať od toho, kde ju nosíte. Pre dámy s množstvom bankoviek, mincí, kariet a zároveň veľkou kabelkou sú ideálne dlhé peňaženky s množstvom priestoru.

Štýlové dámy poteší peňaženky značky Vuch, ktoré oslní svojim jedninečným vzhľadom. Radosť všetkým elegánkám zase urobi peňaženka Filiberta od značky L.CREDI, Filippa od L.CREDI alebo niektorý z tradičných modelov peňaženiek Lagen. Muži zase určite ocenia univerzálnu veľkosť a luxusne vyzerajúci materiál peňaženky Maitre, alebo klasický a praktický vzhľad značky Strellson.

Plesy a společenské akcie

Počas plesovej sezóny riešia hlavne dámy, kam hodiť pár drobných na tombolu a doklady. Ideálnym riešením je skombinovať peňaženku a listovku dokopy a k večernej róbe sa samozrejme hodí jedine elegantná peňaženka, napríklad tá od Secridu. Ani muži by si nemali kaziť vzhľad plesového gentlemana vyťahaným vreckom od nohavíc, preto sa hodí peňaženka na doklady, karty a pár bankoviek.

Peněženka Osprey

Šport

Milovníci športu určite ocenia hlavne praktické modely s priehradkami na karty, účtenky, ale aj drobné, a to sú peňaženky od Dakine. Ak si so sebou nosíte na beh alebo akýkoľvek iný šport pár korún na zaslúžené pivko alebo peniaze na nákup, siahnite po kapsičke na krk alebo na opasok. Milovníci turistiky a trekingu ocenia mini peňaženky Mammut Smart Wallet lebo Zip Wallet od Deuteru. Synonymom praktickosti je potom vrecko na lýtko, do ktorého uschováte len ozajstné nevyhnutnosti.

Cestovanie

Neoceniteľné je mať inú peňaženku na cestovanie. Necháte si v nej len cudziu menu a nepletie sa vám medzi peniaze, ktoré používate každý deň. Taká je napríklad peňaženka Dakine, do ktorej sa zmestí aj mobil alebo pas. Pri letiskovej kontrole určite urobíte radosť každému, kto stojí vo fronte za vami, keď budete mať všetky dokumenty prehľadne pohromade, na ten účel slúžia portmonky na doklady. Skvelá je napríklad Osprey Document Zip Wallet s RFID ochranou. A kam počas objavovania pamiatok a prechádzok po rušných mestách ukryť peniaze? Napríklad do bezpečnostných vreciek pod oblečenie.

Peněženka ErgobagPre deti

Ani na tých najmenších nesmieme zabudnúť. Práve oni potrebujú praktickú kapsičku na mince na zmrzlinu, kartičku do jedálne a lístok na autobus. To rieši detská peňaženka na krk, ktorú deti rozhodne nikde nestratia, alebo naopak skladný model do aktovky. Kritériom pri výbere by mal byť nerozbitný suchý zips.

Tip: Pre deti sa niekedy hodí len obyčejná kapsička na drobné zapínateľná na zips. Pretože keď vybehnú poobede za kamarátmi a vy viete, že sa určite zastavia pre limonádu alebo nanuk, nie je treba riskovať zmiznutie celej peňaženky aj s kartičkami do školy alebo na električku.

Súvisiace produkty