Radi Vám pomôžeme:

+420 722 933 770

(9:00–15:00)

Menu
Využite kupón HIT6 a získajte zľavu 6 % na všetko. Platí do 16. 6. 2024 na nezľavnené produkty.

Deuter Race EXP Air Black-white

Nie je skladom
Kód produktu
DEUTER-32133-7130
Vaša cena (s DPH) 72,31 €
Vyradený z predaja
 • 365 dní na výmenu
 • Záruka 2 roky
Nie je skladom
 

Podrobnosti

Veľmi obľúbený funkčný cyklobatoh s možnoťou rozširovania objemu na každý deň.

Cyklistický batoh Deuter Race EXP Air sa pýši skvelým chrbtovým systémom Aircomfort, ktorý zaručuje nadštandardnú ventiláciu chrbta. Objem batoha je možné zväčšiť o 3 l. Rozmery, hmotnosť, objem aj tvar batoha sú navrhnuté priamo pre jazdu na bicykli.

- chrbtový systém Aircomfort
- čalúnené ramenné popruhy
- bedrový pás s čalúnenými bokmi
- hrudný popruh
- možnosť rozšírenia objemu rozopnutím horného zipsu
- hlavná komora na zips
- predné vrecko na zips
- bočné sieťované vrecká
- oddiel na mokré/špinavé oblečenie
- pútko na blikačku
- odnímateľný držiak na helmu
- pláštenka na batoh
- reflexné prvky pre zvýšenie bezpečnosti
- kompatibilita s vodným rezervoárom

Chrbtový systém Aircomfort
Dajte zbohom spotenému chrbtu! Systém Aircomfort udržuje batoh v najväčšej možnej vzdialenosti od priameho kontaktu s telom. Vlhký vzduch tak môže volne unikať preč trojstranným vetracím systémom. Výskumy ukazujú, že systém Aircomfort znižuje potenie chrbta až o 25 %. Dodatočné čalúnenie na lopatkách zvyšuje komfort pri nosení.

Viac informácií

More Information -awtawtawta
VýrobcaDeuter
Farbačierna
Objem12 + 3 l
Vrecko na notebookNie
Rozmery47 x 24 x 22 cm
Hmotnosť870 g
MateriálHexlite 100 / Deuter-Ripstop 210
RFID ochrana karietNe
Záruka2 roky

Recenzia (6)

5 z 5
(6 recenzií)
5 *
100%
4 *
0%
3 *
0%
2 *
0%
1 *
0%
  6 užívateľských recenzií

  O značke

  Firma Deuter je vôbec najstarou značkou vyrábajúcou batohy. Firma bola založená Hansom Deuterom už v roku 1898 v nemeckom meste Augsburg - Oberhausen a na prelome storočia zásobovala bavorskú poštu taškami a vrecami na listy. Neskôr, od roku 1905 sa firma začala tiež zameriavať na požičiavanie veľkých stanov. Ďalší rozvoj potom v roku 1910 priniesol výrobu prvých batohov, stanov, rozšírenie výroby tašiek a ďalších doplnkov, určených predovšetkým pre armádne vybavenie. Po prvej svetovej vojne firma ďalej rástla, okrem rozšírenia výroby o kožené batohy a tašky, začala vyrábať aj kufre a celty, sústredila sa ďalej na výrobu stanov, ktoré požičiavala mimo iným aj na Oktoberfest. Prvá horolezecká výprava s batohmi a ďalším vybavením Deuter smerovala do Pamíru už v roku 1928. Deuter zásoboval nemeckých horolezcov svojim vybavením až do 70. rokov, než sa trh rozrástol o ďalšie značky. Prvým skutočným hitom sa stal batoh Tauern, bol vyvinutý už v roku 1934 a na tridsať rokov úplne ovládol horolezecké výpravy, použil ho dokonca Hermann Buhl pri prvom výstupe na Nanga Parbat (8,125 m) v roku 1953. 

  V roku 1939 boli továrne Deuter podriadené totalitnému režimu a využité pre zbrojný priemysel. Po vojne sa potom firma snažila rýchlo opäť postaviť na nohy a ďalej expandovať vďaka inováciám. Prelomové bolo spustenie výroby nylonových batohov v roku 1968 a čoskoro sa Deuter stal číslom jeden na nemeckom trhu batohov. Zásadnú zmenu priniesol aj rok 1985, kedy Deuter získal patent na revolučný chrbtový systém Deuter Aircomfort, ktorý sa s určitými úpravami vyrába dodnes.V roku 1988 potom Deuter do tímu pribral aj skúsených horolezcov a horských sprievodcov, ktorí sa od tej doby podieľajú na vývoji nových funkčných batohov. Tento trend pokračuje aj v spolupráci s Nemeckou asociáciou horských a lyžiarskych sprievodcov, ktorú firma naviazala v roku 1997.

  Značný úspech firma dosiahla so svojimi cyklistickými batohmi. V roku 1990 bola predstavená kolekcia cyklobatohov s chrbtovým systémom Airstripes. O 15 rokov neskôr firma vyvinula SHIELD System – jedná sa o integrovaný chránič chrbtice, ktorý ponúka väčšie bezpečie adrenalinovým nadšencom. Batohy Attack sa vďaka Shield system pyšnia zlatou medailou za inovatívny prístup v súťaži Eurobike. V roku 2006 Deuter prišiel s ďalším vylepšením, a to systémom SL-WOMEN'S FIT. Batohy Deuter so skratkou SL sú špeciálne tvarované pre ženy.

  Dnes sa firma už veľmi rozrástla – svoje zastúpenie má v 45 krajinách. Deuter sa radí medzi TOP 5 predajcov batohov na svete. Vďaka neustálym inováciám sú kvalitné batohy Deuter skvelou voľbou pre milovníkov aktívneho života. Deuter je členom skupiny Bluesign, ktorá zaručuje udržateľnú výrobu textilných výrobkov s ohľadom na prírodou a s rešpektom k pracovníkom

  Veľmi obľúbené sú multifunkčné batohy Freerider, pohodlné a flexibilné batohy Futura, ruksaky ACT Lite so skutočne veľkým úložným priestorom, či praktické ľadvinky

  Kategórie