Radi Vám pomôžeme:

+420 722 933 770

(9:00–17:00)

Menu
Môj košík : 0 ks: 0 €
AKCIA: Využite zľavový kupón na 10% zľavu na značku ZWEI. Kód kupónu: ZWEI10. Platí do 31. 1. 2020 aj na zľavnené produkty.

Igelitkám odzvonilo, kúpte si ekotašku!

Lovíte pri každom nákupe pod pultom igelitku za pár centov, napriek tomu že si vždy zaľúbene prezeráte pestrofarebnú látkovú tašku slečny pred vami? Urobte malý krôčik von z vašej komfortnej zóny a kúpte si ekotašku tiež! Je hneď niekoľko dôvodov prečo.

Šetrí peniaze aj prírodu

Hoci je počiatočná investícia trochu vyššia, z dlhodobého hľadiska sa určite oplatí. Schválne si skúste spočítať, koľko stojí nákup igelitiek pri každej návšteve supermarketu trebárs za štvrť či pol roka. Možno budete prekvapení.

BG Berlin Eco BagVedeli ste, že igelitová taška sa rozkladá 20-30 rokov? A že sa ich na celom svete ročne vyprodukuje až jeden bilión? Vzhľadom k ich rýchlemu opotrebovaniu, a tým pádom aj častému nákupu, sa rozhodne oplatí zamyslieť sa, či chceme budúcim generáciám zanechať na Zemi igelitové peklo alebo radšej zvolíme šetrnú ekotašku. Nehovoriac o utrpení, ktoré igelit a plasty prinášajú živočíchom vo všetkých kútoch sveta. Podstatná časť igelitových tašiek sa prostredníctvom vodných tokov dostáva do oceánov, kde kvôli plastovému znečisteniu umierajú ročne milióny vtákov aj iných morských živočichů.

Medzi ekotašky sa oproti tomu nájdu také, ktorých šetrnosť voči prírode výrobcovia premysleli do každučkého detailu. Patria k nim napríklad tašky Envirosax, ktoré nielen že sú vyrobené z recyklovaného polyesteru (čo je doložené aj príslušnými certifikátmi), ale ani atrament používaný na ich pestrofarebné zdobenie životnému prostrediu neuškodí.

Reisenthel Mini Maxi Shopper 2Praktická a odolná

Určite to poznáte, stačí jeden ostrý roh a domov už nesiete mlieko na pol trčiace z igelitky, alebo ešte horšie, celý nákup v náručí. To sa vám s ekologickou taškou nestane. Sú vyrobené z odolného polyesteru a ich nosnosť zvyčajne dosahuje 15 až 20 kg, nemusíte sa preto báť, že by pri bežných nákupoch neobstáli. Každý materiál sa samozrejme časom opotrebuje, ale s výdržou igelitky sa to rozhodne nedá ani porovnávať.

Okrem vyššej odolnosti má veľa ekotašek tiež dlhšie uchá, a je preto možné dať si ich na rameno. Nákup tak odnesiete oveľa pohodlnejšie. Ak sa zašpiní, jednoducho ju hodíte do práčky a potom ju zase poskladáte do úhľadného balíčka, ktorý vo vašej kabelke zaberie minimum miesta.

Módna záležitosť

LOQI bagS igelitkou obchodného reťazca si asi nikto nevytvoril povesť módneho guru ani nevytvorí image elegantnej dámy. Ak si teda potrpíte na módu a štýl, ekotašky musíte bez pochyby mať. Môžete ju zladiť s kabátom alebo si jednoducho rozžiariť deň veselými motívmi.

Vašu eleganciu rozhodne nenarušia jednofarebné tašky Reisenthel Mini Maxi Shopper 2, ktorých rozmer po zložení je naozaj veľmi úsporný, porovnateľný napríklad s balíčkom papierových vreckoviek. Takúto taštičku potom môžete mať stále so sebou v kabelke, pripravenú pojať aj väčší nákup.

Vykričte to do sveta!

Naše oblečenie a doplnky o nás všeličo vypovedajú. Ekotaškou o sebe utvárate obraz niekoho, komu nie je osud našej planéty ľahostajný. Rozširujúca sa ponuka štýlových ekotašek vám však tiež umožní zaobstarať si ich celú zbierku a vybrať vždy takú, ktorá práve vyjadruje vašu momentálnu náladu. Neprehliadnuteľní budete napríklad s BG Berlin Eco Bag, ktorá ponúka nepreberné množstvo rôznych vzorov a motívov. Originálnymi vzormi zaujmú tiež nápadité tašky LOQI. Na svoje si prídu milovníci abstraktných vzorov, tak i nadšenci umenia.

Potešte dobrým skutkom

Reisenthel Mini Maxi ShopperDizajnové ekotašky môžu byť aj skvelým darčekom. Hodia sa pre kamarátky i príbuzných, dobrý skutok pritom urobíte hneď dvakrát - po prvé potešíte obdarovaného a po druhé prispejete k ochrane prírody a šíreniu ekologicky priaznivého správania.

K obdarovaniu sa skvele hodí napríklad taška Reisenthel Mini Maxi Shopper, ktorá okrem rozmanitých vzorov nadchne tiež elegantným tvarom a dlhými ušami pre pohodlné nosenie.

Ekotašky aj ďalších pomocníkov pre váš nákup nájdete v sekcii Nákupné tašky.

Súvisiace produkty

Člen APEK Člen APEK Overené zákazníkmi - Heureka
Akceptujeme karty VISA Akceptujeme karty Mastercard Akceptujeme karty Maestro Akceptujeme Google Pay