Radi Vám pomôžeme:

+420 722 933 770

(9:00–15:00)

Menu
Využite kupón OCTO6 a získajte zľavu 6 % na nezľavnené produkty. Platí do 31. 10. 2021.

Ako vyberať dámske kabelky

Dámska kabelka by mala byť módnym doplnkom aj praktickým spoločníkom, preto sa oplatí jej výber neunáhliť a rozhodovať sa starostlivo. Každá žena je iná, preto sa aj kabelky líšia nielen objemom a farbou, ale predovšetkým štýlom, použitým materiálom a dizajnovým spracovaním.

Každodenná spoločníčka alebo kabelka do divadla?

Titan Barbara Velvet Weekender

Základom výberu novej kabelky je ujasniť si, kam a pri akých príležitostiach ju budete nosiť, prípadne čo sa do kabelky rozhodne musí vojsť. Plánujete ju používať každý deň? Potom vyberte takú, ktorá sa bude farbou aj štýlom najlepšie hodiť k vášmu šatníku. Naopak pri príležitostnom, skôr slávnostnom použití, zvoľte vhodný materiál, vzor aj dizajn tak, aby ladil s vašou večernou róbou, kostýmom alebo iným spoločenským outfitom.

Najobľúbenejšie druhy kabeliek alebo čo sa najčastejšie nosí

  • Tote/shopper: Kabelka pripomínajúca vzhľadom klasickú nákupnú tašku s dvoma dlhšími ušami, ktorú možno zapnúť na cvoček, prípadne na zips. Vďaka rovnému strihu a strednej veľkosti väčšinou bez problému pojme dokumenty A4 a zložky. Hodí sa preto na bežné každodenné nosenie, do práce, školy aj na nákupy.

  • Duffel/duffle: Nízka, skôr valcovitá kabelka pripomínajúca vzhľadovo aj funkčne cestovnú či športovú tašku. Okrem dvoch úch bývajú vybavené aj odnímateľným ramenným popruhom. Môžu mať rôzne štýlové potlače a vzory v pestrejších farbách.
    Travelite Lichtblau Handbag

  • Hobo/mini hobo: Kabelka s dlhým alebo kratším ramenným popruhom, ktorej tvar pripomína polkruh alebo kosáčik mesiaca. Väčšinou je vyrobená z pružnejšieho materiálu, ktorý môže byť rôzne zohýbaný alebo dizajnovo pokrčený. Dovnútra sa vojde viac vecí, než sa na prvý pohľad môže zdať.

  • Messenger: Kabelka strednej veľkosti pripomínajúca tvarom a niekedy i veľkosťou brašnu. Vďaka nastaviteľnému popruhu sa najčastejšie nosí na jednom pleci alebo krížom, čiže štýlom cross body. Hodí sa na cesty do práce i voľnočasové aktivity.

  • Listová kabelka: Elegantná mini kabelka obdĺžnikového tvaru, ktorú možno nosiť len tak v ruke alebo pod pažou. Najlepšie sa hodí k spoločenskému oblečeniu. Dovnútra sa zmestí len to najzákladnejšie.

Veľkosť

Ďalším dôležitým atribútom, ktorý sa neoplatí podceniť, je veľkosť kabelky. Ak hľadáte menšiu kabelku, do ktorej sa vojde telefón, peňaženka a ďalšie najnutnejšie maličkosti, bohato vám budú stačiť kabelky a taštičky cez plece do objemu 5 litrov.

Titan Barbara Pure Bucket BagVäčšie kabelky s objemom 10 až 20 litrov sú ideálne na bežné denné nosenie. Príliš vás nezaťažia pri chôdzi, ani nebudú prekážať pri cestovaní v MHD. Pritom zaistia dostatok priestoru na krabičku s desiatou či obedom, pracovné veci (dokumenty, notebook, príslušenstvo) i nevyhnutnosti ako kľúče, mobil a peňaženku. Plus, dá sa na ne spoľahnúť aj v prípade nečakaného nákupu alebo návštevy knižnice. Veľmi elegantným variantom, ktorý sa hodí napríklad aj na spoločenské udalosti, pracovné večere a pod. sú kabelky z radu Barbara od značky Titan alebo štýlové kúsky od značky L.CREDI.

Titan Spotlight Soft Weekender

Veľké kabelky a tašky sú potom určené skôr na cestovanie. Pohodlne sa do nich zbalíte ako na predĺžený víkend, tak aj na viac dní strávených mimo domova. Titan Spotlight Soft Weekender s objemom 45 litrov patrí medzi vôbec najpriestrannejšie kabelky. Prehľadné členenie a rad vreciek uľahčujúce organizáciu sú preň zásadným atribútom, ktorý ale platí aj pre väčšinu kabeliek štýlu weekender. Na zadnej strane tašky sa nachádza aj praktický popruh pre nasunutie na rúčku kufra, takže pri cestovaní zostanú obe ruky voľné a kabelka vám nebude zbytočne zaťažovať chrbát.

Možnosti nosenia

Že sa kabelky nosia len cez plece, už dávno nie je pravidlom! V skutočnosti existuje celý rad spôsobov, ako kabelku pohodlne niesť. Ak je kabelka vybavená dĺžkovo nastaviteľným ramenným popruhom, môžete nosenie cez plece doplniť alebo nahradiť tzv. crossbody nosením. Crossbody kabelky sú veľmi obľúbené a rozšírené predovšetkým kvôli pohodlnosti a lepšiemu rozloženiu hmotnosti. Kabelku je tiež možné nosiť na predlaktí alebo jednoducho v ruke.

Dakine Jo JoObľúbenou voľnočasovou crossbody kabelkou je napríklad Dakine Jo Jo. Moderný a športovejší dizajn sa skvele dopĺňa s originálnymi motívmi, z ktorých si určite každá žena vyberie ten, ktorý najlepšie osvieži a doplní jej štýl. Aj napriek malej veľkosti kabelka pojme tablet aj ďalšie dôležité veci, ktoré potrebujete mať stále poruke. Značka Dakine má v ponuke veľa modelov vhodných na každú príležitosť.

Ešte stále neviete, či zvoliť kabelku alebo siahnuť radšej po batohu? Pokojne môžete nechať rozhodovanie na neskôr a vybrať batoh a kabelku v jednom. Niektoré značky totiž ponúkajú batohy, ktoré možno pridaním ramenného popruhu v okamihu zmeniť na tašku cez rameno. Takto riešená je napríklad minimalistická Vaude Counterpart II alebo Zwei Mademoiselle MR12. Tá má okrem ramenných popruhov ešte dva popruhy, jeden kratší a druhý dlhší, vhodný na crossbody nosenie. Praktické vnútorné delenie a vrecká robia z tejto kabelky/batoha vskutku variabilnú batožinu.

Materiál

Monarchy Everyday Shopper Betty

Materiál by mal byť pri výbere kabelky jedným zo štandardných faktorov. Na prvý pohľad býva vidieť jeho kvalita a práve on udáva dizajn a výsledný dojem z kabelky. Pokiaľ si potrpíte na klasiku a zaujímajú vás kožené kabelky, určite sa pozrite na Monarchy Everyday Shopper Betty.

Lacnejším a udržateľnejším variantom môžu byť kabelky z umelej kože. Kvalitnými koženkovými výrobkami je preslávená značka Zwei, ktorá splní vyššie spoločenské i módne nároky. Kvalitné spracovanie a odolný materiál z nich robí neobyčajne praktické a elegantné doplnky, ktoré nadchnú veľkým množstvom štýlov aj farebných variantov.

Kabelky z polyesteru alebo nylónu sa u nás pýšia najširšou ponukou. Vzhľad týchto materiálov často dopĺňa originálny dizajn a farby. Značka Hedgren ponúka kabelky vyrobené z nepremokavého materiálu, športovejšie kabelky značiek Deuter a Vaude sa zase pýšia eko materiálom z PET fliaš alebo eko impregnáciou. Nielen, že vás ani vašu kabelku už neprekvapí žiadny dáždik, pri používaní budete mať aj pozitívny vplyv na prírodu.

Kabelky na notebook

Hedgren Appeal 13

Pokiaľ zháňate praktickú kabelku do práce, možno potrebujete niečo, do čoho sa vám zmestí aj notebook a najrôznejšie dokumenty. V našej ponuke nájdete aj business kabelky, s ktorými v kancelárii hanbu rozhodne neurobíte. Službu určite urobí vzhľadovo veľmi jemná a elegantná kabelka Titan Barbara Pure Business Bag.

Do Hedgren Appeal sa napríklad zmestí 13" notebook aj ďalšie nevyhnutnosti, ktoré k pracovnému dňu patria. Kvalitný nepremokavý materiál navyše umožní kabelku bez obáv používať za akéhokoľvek počasia.

Súvisiace produkty